Зеленський обговорив газ, Донбас та Іран з Меркель

Зеленський обговорив газ, Донбас та Іран з Меркель
Читать на русском

Канцлер висловила співчуття у зв'язку з катастрофою українського літака в Ірані

В середу, 15 січня, президент України Володимир Зеленський і канцлер Німеччини Ангела Меркель провели телефонну розмову. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

Канцлер висловила співчуття у зв'язку з катастрофою українського літака в Ірані.

"Глава української держави очікує на ефективне розслідування та притягнення до кримінальної відповідальності винних у збиванні літака українських авіаліній, а також на компенсації сім'ям загиблих і компанії-перевізнику. Президент України закликав Німеччину політично сприяти цьому процесу", - йдеться в повідомленні.

Сторони обговорили укладені домовленості щодо транзиту газу через територію України в Європу.

Зеленський зазначив, що задоволений досягнутим компромісом і укладенням нового контракту, і подякував Німеччині за посередництво. Меркель зі свого боку зазначила, що наступним завданням є забезпечення збільшення інвестицій в українську ГТС для підвищення її конкурентоспроможності.

Співрозмовники також поспілкувалися про ситуацію на Донбасі. Зеленським подякував Меркель за зустріч у Парижі 9 грудня.

Також Зеленський висловив стурбованість невиконанням домовленостей щодо забезпечення реального режиму "повної тиші" на Донбасі.

Президент України висловив стурбованість недопуском представників Міжнародного комітету Червоного Хреста до незаконно утримуваних осіб на непідконтрольних територіях.

Новини партнерів

Кабмін буде оприлюднювати доходи міністрів щомісяця
В Україні підвищать пенсійний вік жінок з квітня