Зеленський наклав вето на закон про проведення конкурсів на держслужбу

Зеленський наклав вето на закон про проведення конкурсів на держслужбу
Читать на русском

Президент просить Верховну Раду прибрати із закону положення, які обмежують повноваження виконуючих обов'язки міністрів.

Зеленський наклав вето на закон про відновлення конкурсів на держслужбу. Він повернув закон до парламенту зі своїми пропозиціями.

Про це повідомляє APnews з посиланням на сайт парламенту.

Так, мова йде про закон (№4531) "Про внесення змін до деяких законів щодо відновлення проведення конкурсів на зайняття посад державної служби та інших питань державної служби". Його 16 лютого підтримали 289 нардепів.

Президент просить Верховну Раду прибрати із закону положення, які обмежують повноваження виконуючих обов'язки міністрів. У тексті вето відзначається, що ці положення обмежують конституційні норми про призначення членів уряду за поданням прем'єра.

"Якщо протягом довгого часу народні депутати не призначають міністра - а таке не раз у нас бувало, - ці норми закону призведуть до паралічу діяльності всього міністерства. Подібне неприпустимо в країні, яка воює і бореться з кризою через коронавірус", - передали слова Зеленського в прес-службі ОП.

Нагадаємо, конкурси на держпосади були зупинені в квітні минулого року через пандемію, працівників наймали тільки за контрактом.

Згідно зі змінами, у разі, якщо посада міністра вакантна більше 60 днів, одне і те ж обличчя, яке займає посаду першого заступника міністра або заступника міністра, не може виконувати обов'язки міністра більше 30 днів.

Зміни також передбачають, що одна і та ж кандидатура на посаду члена Кабінету міністрів не може бути подана більше трьох разів протягом року, а також тричі поспіль протягом поточного скликання Верховної Ради.

Як пояснив глава партії СН Корнієнко, проблеми цього закону були відчуті на прикладі Міненерго і Вітренка.

"Наприклад, пан Вітренко не може здійснювати будь-які дії, наприклад, робити бюджетні розписи. У випадку Міненерго це відбивається на тому, що він не може направити гроші на зарплату шахтарям", - пояснив депутат.

Депутат "Слуги народу" Олександр Качура заявив, що профільний комітет розглянув пропозиції Зеленського і схвалив їх. За словами його колеги Євгенії Кравчук, законопроект з пропозиціями президента буде розглянуто на позачерговому засіданні Верховної Ради 23 лютого.

Раніше APnews писав, що на закон про захист людей з інвалідністю наклали вето через "плутанини з датами".

Новини партнерів

116 гривень за візит до стоматолога: які нові медпослуги будуть безкоштовними для українців
У Києві прямо на ходу спалахнула вантажівка ЗСУ: військовим допоміг водій Mercedes, - фото, відео