Зеленський на виступі в ООН розкритикував Організацію за неучасть в "Кримській платформі"

Зеленський на виступі в ООН розкритикував Організацію за неучасть в "Кримській платформі"
Читать на русском

З трибуни президент нагадав про основні принципи ООН.

Володимир Зеленський під час виступу на загальних дебатах в рамках Генеральної асамблеї ООН виступив з критикою Організації за те, що вона проігнорувала саміт "Кримської платформи". Про це APnews повідомляє з посиланням на виступ президента України.

"Щоб пожвавити ООН треба, щоб всі, хто має вплив, щиро підтримували миролюбні зусилля світового співтовариства. Сьогодні б на афганській землі не рвалися б снаряди, автоматні черги не тероризували б мирне населення. Це слова Леоніда Кравчука, першого представника незалежної України в ООН, першого президента незалежної України, сказані ним 30 років тому на 46-й Генасамблеї ООН", - заявив Зеленський.

При цьому президент України відзначив, що ці слова так і не втратили своєї актуальності. При цьому Україна все за один день почала операцію з порятунку мирного населення в Кабулі. Тоді вдалося евакуювати близько 700 осіб.

Така поведінка, також як і участь в першому саміті "Кримської платформи" 46 країн і міжнародних організацій - "це прихильність до основних принципів ООН", запевнив Зеленський.

А то, що ООН проігнорувала майданчик для розв'язання проблем міжнародного права і окупації - це якісь нові, ніким не схвалені принципи", - підкреслив президент.

З огляду на все це, глава держави закликав всі країни-члени ООН приєднатися до спільної декларації країн-учасниць Кримської платформи, а також засудити окупацію і показати, що вони проти силової зміни кордонів в світі. При цьому такий формат залишається відкритим і для Росії, підкреслив Зеленський.

Раніше APnews повідомляв, що під час виступу на Генасамблеї, Зеленський порівняв ООН з "супергероєм на пенсії". За його словами, там не звертають уваги на війну в Україні.

Новини партнерів

Шефіра хотіли вбити угорськими кулями, вони могли потрапити в Україну контрабандою - МВС
Зеленський порівняв ООН з "супергероєм на пенсії" – не звертає уваги на війну в Україні