Зеленський може "порвати" з Саакашвілі через скандальні заяви щодо Грузії - політолог

Зеленський може "порвати" з Саакашвілі через скандальні заяви щодо Грузії - політолог
Ексклюзив
Читать на русском

Саакашвілі вже не вперше потрапляє в немилість через свої скандальні заяви.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба після чергового виклику «на ковер» українського посла до МЗС Грузії заявив, що Україні доводиться "відгрібати" через скандальні заяви Михайла Саакашвілі.

Редакція APnews поспілкувалася з політологами, щоб з’ясувати, наскільки серйозно дії Саакашвілі шкодять міжнародним відносинам України і Грузії.

Як пояснив нам політолог Антон Кучухідзе, висловлювання Михайла Саакашвілі мають меншу цінність, ніж стратегічні інтереси України і Грузії у спільній боротьбі проти зовнішньо-політичного ворога.

"Медійно діяльність пана Саакашвілі викликає обурення у офіційної грузинської сторони.

Проте, він не займає посаду державного службовця. За великим рахунком, він радник на громадських засадах. Принаймні, щось наближене до цього. Великого впливу на українську політику у нього немає.

Якщо згадати попередні розмови про те, що його хотіли призначити віце-прем’єром, то тоді б грузинська сторона жорстко відреагувала. Зараз ситуація інша.

Грузія і Україна хочуть підтримувати одна одну, у них один спільний зовнішньо-політичний військовий виклик у вигляді російської агресії. І територія Грузії, і територія України частково окупована РФ, тому тут стратегічні інтереси двох держав щодо підтримки одна одної вищі, ніж заяви пана Саакашвілі або його команди, яка виїхала з Грузії.

Якщо у нього не буде посади рівня держслужбовця найвищого ґатунку, то великих проблем у двосторонніх відносинах не буде", - наголосив Кучухідзе.

Водночас, політолог Володимир Воля вважає, що Михайло Саакашвілі – "подразник" для Грузії вже тому, що він працює в українській владі. Він також припускає, що вище керівництво України задумується про звільнення Саакашвілі, якщо таким скандальним висловлюванням буде місце.

"Я думаю, що в українському керівництві вже почали говорити з Михайлом Саакашвілі щодо того, щоб він утримувався від різноманітних публічних заяв, пов’язаних з оцінками діяльності іноземних урядів, в першу чергу – грузинського. Це може завершитися все тим, що Зеленський вимушений буде звільнити його.

Те, що Саакашвілі працює в українській владі – це значний подразник для відносин України з Грузією, тому, я думаю, що в українській владі вже з приводу цього поговорили з Михайлом Саакашвілі. Я не виключаю, що якщо ситуація повторюватиметься, то постане питання про звільнення Саакашвілі.

Скандальність Саакашвілі з різних питань - це бомба сповільненої дії, яка була закладена. Він не може утриматися від зовнішньо-політичного дискурсу. Я думаю, що він недовго зможе мовчати. Рано чи пізно Саакашвілі візьме паузу і не буде взагалі коментувати зовнішньополітичні події Грузії, але потім він знову щось прокоментує. Тут питання часу, коли це відбудеться наступного разу", - наголосив Воля.

Політолог нагадав, що Саакашвілі вже не вперше потрапив у немилість через свій скандальний характер. Можливо, голова Виконкому Нацради реформ і сам може піти у відставку, якщо ситуація у відносинах із Зеленським буде погіршуватися, вважає Воля.

"Це вже не перший такий "дзвіночок" від Саакашвілі. Вже був інцидент, коли грузинська сторона висловлювала невдоволення через заяви Саакашвілі.

Хоч він і не займає посаду, яка його уповноважує робити заяви зовнішньо-політичного характеру, він є людиною, яка працює в українській владі. Саме тому будь-які заяви з боку Саакашвілі викликали і будуть викликати протести з боку офіційного Тбілісі.

Я навіть не виключаю, що Саакашвілі, якщо буде бачити, що ситуація дійсно дозріває до розриву з Зеленським, він сам, перший може розвернутися і сказати "Які реформатори? Немає тут реформаторів" і піти собі", - сказав він.

Нагадаємо, що Голова Виконкому Нацради реформ України Михайло Саакашвілі вкотре дозволив собі некоректно оцінювати внутрішньополітичну ситуацію в Грузії. Останнього раз він назвав грузинський уряд "нелегітимним", що спричинило черговий скандал на міжнародній арені.

Як повідомляв APnews, в МЗС України "відхрестилися" від Саакашвілі і його заяви про грузинський уряд.

Новини партнерів

День з київськими "Рятувальниками Малібу". П'яниці та самогубці замість спекотних красунь і пригод
Через негоду у Харкові затопило будинки в п’яти районах