Зеленський: Кремль має бажання повернути назад Радянський Союз

Зеленський: Кремль має бажання повернути назад Радянський Союз
Читать на русском

Президент наголосив, що така політика Кремля стала великою, трагічною помилкою щодо України.

Президент Володимир Зеленський заявив, що розуміє наявність у Кремлі бажання повернути назад Радянський Союз, але Україна ніколи не проміняє свою незалежність.

Про це глава держави сказав в інтерв’ю виданню Politico Europe, передає APnews.

"У Кремлі є бажання повернути назад Радянський Союз. Ми це прекрасно розуміємо. Завжди є два "слабких місця", на яких базується інформаційна політика, – це релігія та мова. Ці речі або об'єднують, або розколюють суспільство. Є така політика Російської Федерації. Не лише пан Тихановський (ред. - білоруський опозиціонер), а багато хто говорить, що люди, які розмовляють російською мовою, повинні об'єднатися під єдиною країною", - наголосив Зеленський.

Водночас, президент підкреслив, що Україна – демократична, ліберальна, унітарна держава, державна мова – українська, але в країні багато хто розмовляє російською, а також польською, угорською, румунською, болгарською.

"У нас така багата, велика країна. Навколо мови ніхто не буде об'єднуватися, і це вже казали на початку війни, коли окупували Донбас. Всім здавалося, що, наприклад, у Дніпрі та Дніпропетровській області, де більшість людей розмовляє російською мовою, теж приєднуватимуться до російської політики, до ескалації конфлікту й до розколу в Україні", - зауважив Зеленський.

Зеленський наголосив, що така політика Кремля стала великою, трагічною помилкою щодо України. Він також додав, що не знає, скільки потрібно років і чи в принципі можливо повернути ті відносини між людьми двох країн, які були.

"Людей, які любили, довели до стану, коли вони ненавидять. Ось до чого дійшла ця помилкова політика в бажанні повернутися до Радянського Союзу. Я впевнений, цього не станеться в будь-якому разі. Україна ні на що ніколи не проміняє свою незалежність", - наголосив Володимир Зеленський.

Як повідомляв APnews, Зеленський заявив, що він незадоволений мінським форматом.

Новини партнерів

Андрій Шевченко проти Дідьє Дешама: прогноз на товариський матч Франція - Україна
У Харкові затримали росіянина, якого 12 років шукав Інтерпол за викрадення людини