Зеленський хоче відправляти наркоторговців під варту без права внесення застави

Зеленський хоче відправляти наркоторговців під варту без права внесення застави
Читать на русском

Президент вніс на розгляд законопроект та позначив його як "невідкладний"

Президент пропонує внести зміни до Кримінального кодексу, зокрема дозволити суду не визначати розмір застави для людей, які підозрюються у збуті наркотичних засобів. Про це APnews повідомляє з посиланням на зареєстрований на сайті парламенту законопроект №3915.

Текст законопроекту з’явився на сайті парламенту 24 липня. Зараз його вже направили на розгляд комітету. Сам Зеленський відмітив законопроект як невідкладний.

Законопроектом пропонується доповнити статтю 183 Кримінального процесуального кодексу новим пунктом 5. Цим пунктом суддя отримає право не визначати розмір застави під час відправлення підозрюваного під варту у справах про незаконне виробництво, виготовлення, зберігання та збут наркотиків.

Нагадаємо, за статтею 183 ККУ, за незаконне виробництво, виготовлення, зберігання, збут наркотиків обвинувачений може сісти до в’язниці від 4 до 8 років позбавлення волі.

“У зв'язку з тим, що поширення розладів психіки, викликаних вживанням наркотичних засобів і психотропних речовин, а також зростання злочинності, пов'язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, набувають усе більших масштабів і стають серйозним соціальним чинником, який негативно впливає на життя, здоров'я та благополуччя людей, важливе значення має правильне застосування кримінально-правових норм, що передбачають відповідальність за вчинення таких злочинів”, - йдеться у пояснювальній записці.

І зазначається, що ухвалення змін не призведе до збільшення кількості людей під вартою. Адже тримання під вартою обирають, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м'яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам.

Станом на зараз в Україні суддя може не обирати розмір застави у 4 випадках:

  1. якщо злочин вчинено із застосуванням насильства або погрозою до застосування;
  2. якщо злочин спричинив смерть людини;
  3. якщо злочин пов’язаний зі створенням, керівництвом або участю у злочинній організації;
  4. якщо людині вже раніше виносили розмір застави, але проте вона порушувала запобіжний захід.

Раніше APnews писав, що Зеленський назвав ключову умову повернення окупованих територій України.

Читайте також:

Новини партнерів

СБУ навідріз відмовилася коментувати ймовірний конфлікт інтересів Баканова в переслідуванні бізнесмена Тинного
Ціна на газ у липні зросла на 7%. Експерт спрогнозував, що буде з тарифами з 1 серпня