Зеленський хоче, щоб обмеження для українських олігархів діяли за кордоном – Малюська

Зеленський хоче, щоб обмеження для українських олігархів діяли за кордоном – Малюська
Читать на русском

Голова Мін'юсту заявив, що у людини зі статусом олігарха "автоматом" з'являться обмеження щодо ведення бізнесу за кордоном, але в уряді хотіли б, щоб це було "врегульовано нормативно".

Президент України Володимир Зеленський хоче запровадити додатковий контроль над українськими олігархами за межами України, а тому на останньому засіданні Ради національної безпеки та оборони доручив розробити механізм, який би дозволив запровадити обмеження за кордоном.

Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву міністра юстиції Дениса Малюськи в ефірі телеканалу "Рада".

Так, за словами Міністра, президент доручив РНБО відпрацювати взаємодію з міжнародними та іноземними партнерами України. Це потрібно, щоб статус олігарха та всі пов'язані з ним обмеження діяли не лише в межах країни, а й за ними.

"Одне з завдань, яке поставив президент на останньому засіданні РНБО, – це відпрацювати механізм взаємодії з нашими міжнародними та іноземними партнерами, щоб цей статус олігарха та обмеження не залишалися виключно в межах нашої країни. Щоб наші партнери теж реагували, також встановлювали додаткові контролі щодо активів та діяльності таких осіб за кордоном", – розповів Малюська.

Малюська додав, що статус олігарха в Україні має автоматично призводити до перешкод для таких осіб ведення будь-якого бізнесу за кордоном. Проте українська сторона хоче, щоби це було закріплено на рівні документів. Законодавчо врегулювати це питання, а не тримати його виключно на домовленостях з великими компаніями.

За його словами, є ще кілька рубежів захисту, які, очевидно, будуть задіяні олігархами.

"Але поки нічого непрогнозованого не сталося, вони не вигадали чогось такого, чого ми заздалегідь не очікували", – зазначив Малюська.

Міністр юстиції України Денис Малюська
Міністр юстиції України Денис Малюська

Раніше APnews повідомляв, в РНБО заявили, що вже навесні в реєстрі олігархів з'являться перші прізвища.

Новини партнерів

Китайський олігарх хотів придбати велику партію масок в Україні - Данилов розповів, як у РНБО дізналися про COVID-19
В Україну заборонили ввезення 3 дитячих книг із Росії