Зеленський і Шефір намагалися незаконно вивести гроші з банку Курченка

Зеленський і Шефір намагалися незаконно вивести гроші з банку Курченка
Читать на русском

На той момент Зеленський ще не був президентом країни.

Володимир Зеленський і Сергій Шефір намагалися незаконно вивести з ліквідованого "Брокбізнесбанку" свої депозити. Про це APnews повідомляє з посиланням на розслідування проекту "Схеми".

Варто відразу зазначити, що розслідування стосується періоду, коли Зеленський ще не був президентом країни, а Шефір - його першим помічником. Та й сам банк збанкрутував в 2014-му році - і на той момент у Зеленського в "Брокбізнесбанку" був депозит більш ніж на 300 тисяч доларів, у Шефіра - більш ніж на 400 тисяч доларів.

З початком ліквідації банку вкладники з багатотисячними валютними депозитами фактично втратили свої вклади, так як компенсація за депозитом обмежена 200 тисячами гривень. Однак Зеленський і Шефір знайшли спосіб обійти це обмеження.

Вони підписували угоди з компаніями-боржниками банку. Таким чином компанії виводили з-під застави дороге майно. А майбутній президент і його перший помічник могли отримати свої депозити в обхід законної процедури.

Журналісти змогли знайти докази укладення цих угод. А також розповіли, що Господарський суд Києва і Київський апеляційний господарський суд визнали припиненими борги компаній і зняли обтяження з майна. Однак в 2015-му році Вищий господарський суд прийшов до висновку, що ці дії не відповідали нормам законодавства.

У президента ніяк не прокоментували готується матеріал, а ось Сергій Шефір дав коментар журналістам.

"У нас не було часу займатися юридичними питаннями. І ми комусь віддали право займатися нашими юридичними питаннями. Чи піднімуть цей договір - я згадаю", - заявив він.

Журналісти відзначають - подібні угоди між великими вкладниками і позичальниками банку-банкрута є незаконними, оскільки порушують черговість виплати відшкодування якомога більшій кількості вкладників банку, що лопнув. Справа в тому, що при виведенні з-під застави активів Фонд гарантування вкладів втрачає можливість продати на аукціоні майно банку, а саме за рахунок таких аукціонів виплачуються відшкодування вкладникам.

Раніше APnews повідомляв, що колишньому власникові "Дельта Банку" вручили підозру. А міністр внутрішніх справ Денис Монастирський пообіцяв, що підозри отримають всі банкіри, які "цинічно грабували вкладників".

Новини партнерів

Єврейська громада України звернеться до поліції після скандального концерту "Повторимо Коліївщину" в Києві
У Києві двоє напали на безробітного покериста, відібравши у нього 25000 доларів і ключі від Tesla