Зеленський і Медведчук формуватимуть політичний порядок денний в 2021 році - експерт

Зеленський і Медведчук формуватимуть політичний порядок денний в 2021 році - експерт
Читать на русском

За словами політичного оглядача Сергія Розембаума, зараз в Україні є два політика, які будуть боротися за владу на наступних виборах

Зеленський і Медведчук формуватимуть політичний порядок денний в 2021 році. Про це заявив політичний оглядач Сергій Розенбаум.

За його словами, напередодні Нового року КМІС опублікував свіжі партійні і президентські рейтинги, і головний висновок, який можна з них зробити, такий: у 2021 році за політичний олімп в Україні посперечаються два топ-політика національного масштабу - Володимир Зеленський і Віктор Медведчук, а також їх партії «Слуга народу» і ОПЗЖ:

«Грудневі соцопитування підтверджують тенденції: партія влади разом з чинним президентом продовжують стрімко втрачати рейтинг, а ОПЗЖ його стрімко набирає. КМІС дає партії Медведчука 23,1% голосів тих виборців, які вже визначилися зі своїм вибором. За півтора року після парламентських виборів у партії Медведчука плюс 10%. «СН» - друга з 20,9% підтримки, що в два рази менше, ніж було на парламентських виборах в 2019 році.

Очевидно, що розчаровуючись в чинній владі, українці не повертаються до «партій війни», який правили після Революції гідності. Голоси розчарованого електорату переходять до ОПЗЖ.

Лідер «Опозиційною платформи - За життя» Віктор Медведчук за рік зміцнив особисті позиції в українському політикумі. Видання «НВ», «Вести» і «Кореспондент» поставили його на п'яте місце в списку найвпливовіших персон України 2020 року. Разом з ним в топ-5 всіх рейтингів тільки Зеленський і Ахметов.

Однак в грудневому президентському рейтингу КМІС Медведчук займає четверте місце з 8,7% підтримки і над ним з перерахованих вище тільки Зеленський.

При цьому не варто забувати, що в майбутньому рейтинги ОПЗЖ і Медведчука будуть рости, а ось рейтинги «слуг» і Зеленського будуть падати. Уже зараз Медведчук, за даними опитування КМІС і Фонду ім. Ілька Кучеріва, є політиком з найвищим балансом позитивного рейтингу.

Визнають вплив Медведчука і на Заході. Так, в кінці року найбільші західні ЗМІ вибрали двох українських політиків для розгорнутих інтерв'ю. Міжнародне інформаційне агентство Bloomberg взяло інтерв'ю у Медведчука і заявило, що популярність партії «Опозиційна платформа - За життя» є найвищою серед опозиційних політсил за останні шість років. У свою чергу The New York Times в грудні взяло інтерв'ю у президента України Зеленського.

Так чому зростає рейтинг «Опозиційною платформи - За життя» та Віктора Медведчука?

Є кілька причин. Він презентував мирний план, який схвалили і Росія, і ОРДЛО, і європейські депутати і який реально міг би закінчити збройний конфлікт на Донбасі. Він домовився з Росією про зниження цін на газ для України. Він умовив Путіна зняти санкції з ряду українських підприємств заради відродження вітчизняної економіки. Зрештою, він домігся поставок і можливості виробництва вакцини від коронавірусу в Україні».

«Підсумовуючи, можна сказати наступне: зараз в Україні є два політика, які формують порядок денний країни, і які будуть боротися за владу на наступних виборах. Цікаво, що саме в 2021 році зможе протиставити реальним діям Медведчука нинішній глава держави крім «відосиків» з втомленими дітьми?» - зазначив Розенбаум.

Новини партнерів

Дефіцит вакцини у всьому світі - це шанс для України стати потужним гравцем, налагодивши своє виробництво, - Чаплига
Календар церковних свят 2021: найважливіші свята та пости