Зеленський, Дуда і Науседа підписали декларацію про підтримку членства України в НАТО

Зеленський, Дуда і Науседа підписали декларацію про підтримку членства України в НАТО
Читать на русском

Зеленський підкреслив, що важливо розвивати та покращувати відносини між країнами-"сусідами".

Президент України Володимир Зеленський підписав з президентом Польщі Анджейем Дудою та лідером Литви Гітанасом Науседою декларацію про підтримку членства України в ЄС та НАТО.

Це відбулося в ході саміту Люблінського трикутника у Гуті на Івано-Франківщині, передає APnews.

"Спільна декларація фіксує чітку підтримку членства України в ЄС та НАТО, боротьбу з російською агресією", - констатував Зеленський.

За його словами, лідери Люблинського трикутника скоординували зусилля, щоб підтримати європейську та євроатлантичну інтеграцію України на 2022 рік.

"Один із важливих елементів - взаємодія з польськими та литовськими партнерами в рамках Люблінського трикутника. Це наша перша зустріч у його форматі. Вона засвідчила єдність наших позицій, оцінок та підходів як щодо найбільш актуальних питань наших держав, так і щодо ключових викликів у нашому регіоні", - заявив президент України.

Зеленський підкреслив, що важливо розвивати та покращувати відносини між країнами-"сусідами".

"Ми не є членом Європейського Союзу. І не є членом НАТО. Тому насамперед ми посилюємо сусідські відносини", - підкреслив глава держави.

Серед іншого він нагадав про допомогу України Молдові з газом, а Литві - в облаштуванні кордонів.

"Ми відреагували першими, незважаючи на те, що ми не є членом Європейського Союзу і не є членом НАТО. І саме тому сьогодні тут наші друзі - вони відчувають, що сьогодні вже нам потрібна їхня допомога та підтримка", - наголосив Зеленський і додав, що Україна та низка інших країн увійдуть до складу НАТО лише тоді, коли Альянс сам зрозуміє, що йому потрібні нові члени, якими будуть "потужні держави".

"Коли НАТО зрозуміє, що не НАТО посилює інші безпекові держави, а потужні держави посилюють НАТО", - зазначив Зеленський.

Як повідомляв APnews, у МЗС Польщі звинуватили Україну у дискримінації поляків.

Новини партнерів

Радник міністра енергетики навиписував собі премій на 2,15 млн грн
Держзрада та сприяння тероризму: в ОГП розповіли, чому підозру Порошенку вручили тільки зараз