Зеленський анонсував будівництво в Україні сотень медустанов "світового рівня"

Зеленський анонсував будівництво в Україні сотень медустанов "світового рівня"
Читать на русском

До кінця 2021 року мають звести ще 30 медичних закладів і 340 сільських амбулаторій, а також 200 "сучасних приймальних відділень по всій Україні".

Президент Володимир Зеленський заявив, що в Україні збудують лікарні, облаштовані за найкращими європейськими стандартами.

Про це глава держави заявив під час виступу на урочистостях до Дня медика, передає APnews.

"Одним із кроків на шляху до якісної медичної інфраструктури стане наш новий проект: запуск лікарень нового, якісно іншого формату, за найкращими світовими стандартами. Лікарні, однаково комфортні як для пацієнта, так і для лікаря.

Ми починаємо цей проект уже цьогоріч – з обласних клінічних і з обласних дитячих лікарень, які мають відповідати світовому рівню, рівню провідних європейських клінік. Мова не лише про столицю і міста-мільйонники, проект буде реалізовано в кожній області України, а нові заклади стануть прикладом якості і основою майстер-планів для подальшого оновлення всіх лікарень в усій країні", - заявив Зеленський.

Він зазначив, що в рамках програми "Велике будівництво" вже зроблено 33 лікарні і 260 сільських амбулаторій.

До кінця поточного року мають звести ще 30 медичних закладів і 340 сільських амбулаторій, а також 200 "сучасних приймальних відділень по всій Україні", пообіцяв президент.

Він назвав два ключових пріоритети: якісна інфраструктура і належні умови праці для медиків, а також гідна зарплата для медичних працівників.

"Робота в сучасних закладах за сучасними методиками, на сучасному обладнанні, де ніщо не заважає зосередитися на головному: лікувати людей, рятувати життя людей… Лікар має боротися з хворобою, а не з проблемами побуту, як то старі ліфти, незручні ліжка, застаріле обладнання або комунікація", – заявив Зеленський.

Як повідомляв APnews, в ООН б'ють на сполох через умови, в яких працюють українські медики.

Новини партнерів

У Києві вчителька побила хлопчика: в КМДА відреагували на скандал
У США загинув відомий мотокаскадер при спробі встановити світовий рекорд. Відео