Здоровим "можна" - хворим ні: як і за що каратимуть і штрафуватимуть українців на карантині

Здоровим "можна" - хворим ні: як і за що каратимуть і штрафуватимуть українців на карантині
Ексклюзив
Читать на русском

Всі санкції за порушення карантину зумовлені постановою Кабінету міністрів

Українців під час карантину можуть оштрафувати виключно за порушення встановлених Кабміном заборон, але не за прогулянки по парку або вихід з друзями на природу. Цей факт в коментарі APnews підтвердило відразу кілька провідних українських юристів.

За словами адвоката Руслана Чорнолуцького, всі санкції за порушення карантину зумовлені постановою Кабінету міністрів, а заява мера Києва Віталія Кличка про штрафи повинна бути підкріплена органами місцевого самоврядування.

"Необхідно розпорядження або рішення міськради. Місцеві органи влади можуть вводити обмеження - в умовах карантину це те, що варто очікувати громадянам і те, що влада має право робити", - зазначив Чорнолуцький.

У свою чергу, адвокат Олег Шрам вказав, що адміністративну відповідальність - штрафні санкції - за порушення карантину понесуть ті, хто порушить встановлені Кабміном обмеження на час карантину.

"Відносно адміністративної відповідальності, Кличко мав на увазі ту відповідальність, яка передбачена Кодексом про адміністративні правопорушення, а саме зміни, які були внесені 17 березня щодо порушення правил карантину людей", - зазначив адвокат.

Таким чином, штрафи доведеться заплатити за роботу під час карантину:

  • закладів громадського харчування (ресторани, кафе, бари);
  • ТРЦ;
  • Розважальних закладів;
  • Фітнес-центрів;
  • Закладів культури (театри, кінотеатри);
  • Торговельного та побутового обслуговування населення.

За словами Шрама, для громадян як такої заборони на пересування немає.

"Є заборона на роботу ТРЦ, кінотеатрів і подібного, але це не означає, що люди в цей час не їздять вулицями та не пересуваються. Тому якщо компанія виїхала на природу, то порушення ніякого немає і, на мою думку, люди в цьому випадку не можуть бути притягнуті. Якщо було б чітко зазначено, що парк закритий, а вони в цей час знаходяться в парку, то так", - пояснив адвокат.

При цьому він уточнив, що кримінальна відповідальність настає, якщо дії людини призводять до свідомого розповсюдження інфекції та зараження інших людей.

"Наприклад, користуватися дитячими майданчиками заборонено. Там знаходиться мама з дитиною. Це є порушенням? Формально, так, але не буде загрожувати поширенню захворювання, якщо там більше нікого немає. Це може загрожувати поширенню інфекції в тому випадку, якщо людина, знаючи, що вона хвора на коронавірус, і йде в компанію людей, розуміючи, що може їх заразити", - пояснив Шрам.

Як раніше повідомляв APnews, мер Києва Віталій Кличко 31 березня в ході брифінгу пригрозив жителям столиці покаранням за порушення режиму карантину, самоізоляції чи обсервації. За його словами, кияни за порушення обмежень, які ввели для запобігання поширенню коронавірусу, можуть заплатити від 17000 до 34 000 гривень, а також нести кримінальну відповідальність.

Новини партнерів

У МВС повідомили, коли в Україні очікується пік епідемії коронавірусу
Зеленський зобов'язав Кабмін знайти кошти для виплат частині українців під час карантину