Збитки енергетиків цього року перевищать 30 млрд грн, - Омельченко

Фото: Володимир Омельченко
Читать на русском

Атомна енергетика також має кризову ситуацію, немає навіть коштів на виплату зарплат.

Цього року енергетична галузь отримає 30 млрд гривень збитків, а наступні півроку можуть бути системні відключення світла за умови, якщо уряд не втрутиться з допомогою. Про це заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Коронавірус прискорив кризові явища на енергетичному ринку України, які й так проглядалися. Насамперед по суті критичний збиток компаній, який зараз можна оцінювати вже з початку року понад 30 мільярдів гривень, це тільки, наприклад, вугільна галузь і теплові електростанції очікують збитків у цьому році десь на рівні 30 мільярдів гривень", - сказав Омельченко.

Експерт також повідомив, що кризова ситуація спостерігається у атомній енергетиці, у них немає навіть грошей на зарплати, не врегульовані питання з "Гарантованим покупцем", з підприємствами ВДЕ.

"Уряд має вживати вже термінові активні дії. Я передбачаю, що в цьому році на енергоринку дефіцит критичної ліквідності перевищить 50 мільярдів гривень. Які б заходи всередині ринку не приймалися, але без втручання уряду, Нацбанку, Міністерства фінансів це може призвести вже протягом наступного півроку до системи блекаутів", - вважає Омельченко.

Як повідомляв APnews раніше, Зеленський анонсував фонд боротьби з коронавірусом у розмірі 66 млрд гривень.

Новини партнерів

Рятувальники продовжують гасити пожежі у Чорнобилі - ДСНС
Заборона виходити з дому під час карантину має рекомендаційний характер - Нацполіція