Збагатився на 37,5 млн. НАЗК спіймало чиновника на брехні у декларації

Збагатився на 37,5 млн. НАЗК спіймало чиновника на брехні у декларації
Читать на русском

Матеріали справи вже передали в ОГП, чиновнику загрожує в'язниця

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки незаконного збагачення у декларації посадовця. Невідповідність статків становить 37,5 млн гривень.

Про це APnews пише з посиланням на прес-службу органу.

Мова йде про колишнього начальника Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Луганській області. У його декларації різниця сума набутів активів не відповідає законним доходом.

Так, декілька разів він вказував, що володіє понад 7 млн гривень. Накопичення дружини в жодній із декларацій вказані не були. Проте НАЗК виявило, що дружина посадовця надала валютну позику третій особі у розмірі, що перевищує збереження сім'ї в майже 7 разів - 1,6 млн доларів США (близько 45 млн гривень на момент укладання договору).

Чиновник же заявив, що не знав про ці кошти, тому і не вказував їх у декларації. Проте в ході перевірки було виявлено посвідчену нотаріусом заяву, яку підписав декларант, де він дає згоду дружині на передачу в позику 1,6 млн доларів. У заяві стверджується, що ця позика була попередньо обговорена і відповідає їх спільному інтересу.

Також у поясненнях посадовець додав, що дружина кілька років поспіль отримувала гроші від свого батька та накопичила цю суму. Проте, згідно з відомостями Державного реєстру платників податків, офіційний прибуток батька з 1998 року по 2019 рік становив лише близько 4 тис. гривень.

Матеріали вже передані в Офіс Генерального прокурора.

Зауважимо, що за незаконне збагачення передбачена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Раніше APnews писав, що НАЗК назвало п'ять "щасливих чиновників", яких не покарають за брехню в декларації через КСУ.

Новини партнерів

Популярний американський танцюрист з українськими "корінням" раптово помер у 33 роки
В Одесі суд зупинив перейменування проспекту на честь Жукова