Заява Шмигаля про відмову України від газу, нафти та вугілля через 50 років - утопія, - Землянський

Заява Шмигаля про відмову України від газу, нафти та вугілля через 50 років - утопія, - Землянський
Ексклюзив
Читать на русском

Валентин Землянський зазначив, що "зелена" енергетика не зможе замінити вуглецеву

Заява прем'єр-міністра Дениса Шмигаль про те, що Україна до 2070 року повністю відмовиться від викопного палива, - утопія. Про це в коментарі APnews розповів енергетичний експерт Валентин Землянський.

За його словами, ні в одній країні, навіть розвиненою, не готові говорити про статтю відмову від вуглецевого палива.

"Прогнозувати на таку перспективу в Україні - неможливо, та й не тільки в Україні. На 50 років навіть в розвинених країнах не особливо готові робити прогнози, а у нас і поготів. Прогноз сам про себе вже не реалістичний, тому що ні вона економіка у світі, жодна країна у світі не готові говорити про повну відмову від вуглецевого палива", - зазначив експерт.

Водночас він зазначив, що можна максимально мінімізувати споживання газу, нафти та вугілля, але "зелена" енергетика не зможе повністю замінити вуглецеву.

"Можна мінімізувати використання такого палива з урахуванням всіх деструктивних процесів української економіки. Якщо українська економіка буде рухатися такими ж темпами й надалі, то, в принципі, мінімізувати можливо, але ніяких реальних альтернатив вуглецевого палива поки людство не запропонувало. Те, що ми називаємо альтернативною генерацією - "зелена", біоенергетика, сонячна, вітрова - це не пряма альтернатива і вона не б'є економіку вуглецю. Ми не можемо прогнозувати, що Шмигаль в майбутньому залишиться прем'єром, а він робить прогнози на 50 років. це утопія, принаймні, з урахуванням сьогоднішнього рівня розвитку технологій у світовій енергетиці", - підсумував Землянський.

Як раніше повідомляв APnews, в Україні з 1 січня 2021 підвищать тарифи на розподіл газу в середньому до 80%

Новини партнерів

В Україні за рік у 8 разів зросла сума збитків через "процвітання" корупції – ОГП
Завдяки перемозі "Динамо" над "Ференцварошем" Україна обігнала Шотландію в рейтингу УЄФА