Заступник генсека НАТО заявив, що Україна і Грузія обов'язково стануть членами НАТО

Заступник генсека НАТО заявив, що Україна і Грузія обов'язково стануть членами НАТО
Читать на русском

Мірча Джоане заявив, що Північний Альянс продовжить підтримку України.

Україна і Грузія стануть членами НАТО. Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву заступника генерального секретаря НАТО Мірчі Джоане в рамках саміту "Кримська платформа".

"На нашому саміті в червні лідери країн-членів НАТО підтвердили свою неухильну підтримку України. Ми закликаємо РФ припинити порушення прав всіх українців, включаючи кримських татар... Ми також підтверджуємо рішення Бухарестського саміту, що Україна і Грузія стануть членами НАТО", - підкреслив він.

Фактично представник Північного Альянсу повторив заяву, яка пролунала в рамках Бухарестського саміту. Відзначимо, що цей саміт відбувся понад 12 років тому, в 2008-му році.

Також Джоане закликав повернути вільний доступ до українських портів. Заступник генсекретаря зазначив, що Чорноморський регіон і безпеку в ньому є важливим для НАТО. Саме тому альянс засуджує і ніколи не визнає анексію Криму.

Раніше APnews повідомляв, що в рамках "Кримської платформи" міністр енергетики Німеччини Петер Альтмайер заявив, що транзит газу через Україну продовжиться і після 2024-го року.

Новини партнерів

Україна евакуювала з Кабула ще близько 100 людей, скільки серед них українців - не відомо
Зеленський запросив Росію приєднатися до Кримської платформи