Відключення мовлення телеканалу "Перший Незалежний" - це повний провал і фіаско влади, - Костинський

Відключення мовлення телеканалу "Перший Незалежний" - це повний провал і фіаско влади, - Костинський
Читать на русском

Колишній член Нацради вважає, шо інших важелів впливу на Медведчука та його медійні активи у президента Зеленського не залишилося

При всіх моїх антипатіях до ОПЗЖ Медведчука та проросійської спільноти, проросійських сил та проросійських каналів, я вважаю, що, якщо ми не на передовій, боротися з російським впливом потрібно правовими методами. Вони найнадійніші і гарантують успіх, аби раз і назавжди обмежити присутність російських агентів в українському медійному та політичному полі.

Таку думку озвучив колишній член Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Сергій Костинський у коментарі "Детектор медіа".

На думку Костинського, відключення мовлення каналу Медведчука означає, що "ми є свідками використанні телефонного права та політичного тиску на комерційних провайдерів, які забезпечують таке мовлення".

"Застосування телефонного права – останній крок, на які має йти влада, яка вичерпала всі правові методи боротьби з ворогом. Але та стратегія, яку використовував Офіс президента, а саме економічні санкції РНБО, - не спрацювала. І використання телефонного права задля того, щоб вимкнути Перший незалежний, - показник того, що у президента не залишилося важелів впливу на Віктора Медведчука та його медійні активи. Це повний провал, це фіаско», - сказав Костинський.

Костинський також додав, що на його думку, відключення відбувалося так: з Офісу президента подзвонили до провайдера програмної послуги або компанії, яка здійснює послугу підойму сигналу на супутник (для Першого незалежного, згідно з ліцензію, це компанія СЕС Сіріус Україна - прим. ред) та вимагали незаконного відключення сигналу. І навіть якщо провайдер вважав, що такі дії незаконні, можуть бути оскаржені в суді та можуть завдати репутаційних та комерційних збитків компанії, - Офіс знайшов аргументи, якими примусив відключити сигнал.

Нагадаємо, що телеканал "Перший незалежний", який створили журналісти трьох закритих телеканалів ZIK, NewsOne і "112", почав мовлення 26 лютого о 18:00. А вже о 19:00 його почали блокувати. При цьому в РНБО заявили, що вони такого рішення не приймали.

Рубрика "Погляди» не модерується редакцією. Редакція не поділяє позиції блогерів і не несе відповідальності за достовірність викладених ними фактів і позицій.

Новини партнерів

Вибух у лікарні Чернівців: вночі помер другий потерпілий
"Репортери без кордонів" назвали санкції проти каналів Медведчука "ескалацією інформаційної війни"