Зарплати вчителям піднімати в 2020 році не будуть, бо немає грошей - МОН

Зарплати вчителям піднімати в 2020 році не будуть, бо немає грошей - МОН
Читать на русском

У зв’язку з відсутністю коштів у державному та місцевих бюджетах дію постанови про підвищення зарплат освітянам була зупинена до 31 грудня 2020 року

У Міносвіти повідомили, що постанова про поступове підвищення найнижчого посадового окладу освітянам до рівня чотирьох прожиткових мінімумів поки не діятиме. Постанову ухвалили торік, проте наразі її дію призупинили, бо у місцевих бюджетах не вистачає грошей на реалізацію. Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву відомства.

“У зв’язку з відсутністю коштів на її реалізацію у державному та місцевих бюджетах зазначена постанова була зупинена до 31 грудня 2020 року”, - заявили у міністерстві.

Нагадаємо, мова йде про постанову КМУ від 10 липня 2019 року № 822 «Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки», якою передбачається поступове (до 2023 року) підвищення найнижчого посадового окладу зазначених категорій працівників до рівня 4 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, як це передбачено вищевказаними законодавчими нормами.

За попередніми розрахунками фахівців МОН, її впровадження в дію у 2021 році потребуватиме додатково близько 50 млрд грн (державний бюджет – близько 39 млрд грн, місцеві бюджети – близько 11 млрд грн).

У МОН наголосили, що вкрай зацікавлені у введенні в дію саме цієї постанови, оскільки нею виконуються не лише норми законодавства, а й підвищуються соціальні стандарти та гарантії держави, спрямовані на зростання рівня життя освітян. Тому підкреслили, що вже попросили уряд передбачити у держбюджеті на 2021 рік необхідні кошти.

“Це питання потребує негайного вирішення, оскільки при формуванні бюджету галузі розмір оплати праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників має дуже важливе значення”, - відмітили у відомстві.

Раніше APnews писав, що медики до кінця вересня отримають підвищені зарплати. Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

У Вищій раді правосуддя виявили COVID-19
Від закладника до повії: скільки заробляють представники нелегальних професій в Україні

Новини партнерів