"Будували повітряний міст": Кирило Тимошенко пояснив величезні проблеми України при доставці засобів захисту

"Будували повітряний міст": Кирило Тимошенко пояснив величезні проблеми України при доставці засобів захисту
Читать на русском

Тимошенко пояснив, що Офіс президента уклав перші контракти на поставки з Китайською Народною Республікою

Заступник глави Офісу президента України Кирило Тимошенко розповів, що на початку пандемії коронавірусу в країні не було засобів захисту в необхідній кількості. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву Тимошенка в ефірі телеканалу ZIK.

"Я хочу просто всім нагадати, в якій ситуації наша країна виявилася півтора місяця тому, коли фактично засобів захисту у лікарів і у інших органів влади, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства оборони та інших, не було. Вони були, але в дуже невеликій кількості. тоді нам довелося взяти цю кризову ситуацію під контроль. При Офісі президента було створено координаційну раду, першочергова його завдання, крім координації органів влади, була поставка засобів захисту. Фактично з такою ситуацією зіткнулася не тільки Україна. Всі європейські країни, у всіх була нестача засоби захисту", - сказав він.

Тимошенко пояснив, що Офіс президента уклав перші контракти на поставки з Китайською Народною Республікою, яка перша почала виготовляти засоби захисту.

"Ми запустили перші пробні літаки, уклали контракти в Китаї, тому що Китай був першим готовий, налагодив випуск засобів захисту. Ми знайшли контракти на поставки респіраторів, окулярів, одноразових костюмів, все, що необхідно лікарям, поліції і військовим, прикордонникам. Ми знайшли перші контракти, почали ввозити ці засоби в Україну. Для цього ми пропрацювали з різними авіакомпаніями, самі маршрути і як це можливо доставляти", - пояснив він.

За словами заступника глави Офісу президента, після цього був налагоджений повітряний міст. Тоді почали ввозити засоби захисту, які закуповувалися за власний кошт фондів, а не з бюджету.

"Але, на жаль, ми не могли ввозити в тих обсягах, які нам були потрібні. Ми налагодили повітряний міст. Ми почали ввозити вантажі. Перший вид вантажів - гуманітарна допомога, які ми закуповували за бюджетні гроші. Це гроші фондів, в яких брав участь бізнес український. Другий вид вантажів - це засоби захисту, який закуповував сам бізнес в тому регіоні, де він базується. Є завод, який хоче допомогти кільком місцевим лікарням, ми їм допомагали літаками і привозили. Коли ми налагодили все це, у нас почали з'являтися комерційні запити: аптеки, магазини, рітейлори. Доставлення не було з Китаю, можна було морем два місяці тільки везти, літакових доставок не було. Вони почали надсилати нам запити, що вони теж хочуть, щоб привезли вантажі. Як тільки нам приходили такі запити, ми відразу ж перенаправляли їх в авіакомпанію, і авіакомпанія їх обслуговувала по доставці вантажу з Китаю. На даний момент у нас зроблено вже близько 25 або 30 рейсів, з них гуманітарних - близько семи або восьми. Решта - комерційні вантажі", - наголосила Тимошенко.

Як раніше повідомляв APnews, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Кабінету міністрів України в середу, 29 квітня, заявив, що після 11 травня уряд буде використовувати інструмент адаптивного регіонального карантину.

Новини партнерів

Політолог пояснив, чому Тищенко став епіцентром скандалів у "Слузі народу"
Податківець з 90-х з "багатою" дружиною: що відомо про нового главу ДПС Олексія Любченка