Замотали в плівку та вивезли: український політв'язень Алієв заразився COVID-19 в СІЗО РФ

Замотали в плівку та вивезли: український політв'язень Алієв заразився COVID-19 в СІЗО РФ
Читать на русском

Людмила Денисова зазначила, що інші українські політв'язні скаржаться на ігнорування прохань про надання медичної допомоги

Кримський татарин Муслім Алієв, якого утримують у російській в'язниці, заразився COVID-19. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денисової.

За її словами, політв'язень не отримує необхідну медичну допомогу.

"Його замотали в плівку і вивезли в невідомому напрямку, а співкамерника Рефата Алімова ізолювали, помістивши в окрему камеру. В цьому ж СІЗО перебувають Вадим Сірук, Енвер Бекіров, Куку Емір-Усеин та Арсен Джеппаров - вони виявилися в зоні ризику зараження коронавірусів", - йдеться в повідомленні.

При цьому керівництво слідчих ізоляторів ігнорує вимоги політв'язнів Енвера Омерова, Арсена Джеппарова, Аліма Суфьянова про необхідність медичної допомоги.

"Зокрема, в Арсена Джепарова почався сильний запальний процес після операції з видалення новоутворення, через що погіршився слух, постійно підвищена температура і головний біль, а в Аліма Суфьянова понад шість днів поспіль тримається висока температура та болять нирки", - повідомила Денисова.

Український омбудсмен зажадала, щоб уповноважена з прав людини в РФ Тетяна Москалькова відреагувала на порушення прав українських політв'язнів, а також повідомила місцеперебування Мусліма Алієва та забезпечила медичну допомогу всім громадянам України, які перебувають в СІЗО та в'язницях.

Як раніше повідомляв APnews, в українського політв'язня Сергія Бугайчука підозра на коронавірус.

Новини партнерів

Піар чи спроба "підпиляти ніжки" Путіну? Кому вигідно отруєння Навального і чому це сталося саме зараз
За спрощеною процедурою та без самоізоляції: як будуть вступати до вузів діти з Донбасу та Криму