Замість маски: прес-секретар Путіна носить "захисний" бейдж-блокатор вірусів

Замість маски: прес-секретар Путіна носить "захисний" бейдж-блокатор вірусів
Читать на русском

Ефективність такого бейджу не доведена науково

На нараді Путіна з главами регіонів журналісти помітили на піджаку Пєскова блокатор вірусів. Прес-секретар президента розповів, що сам купив такий бейдж в аптеці. Про це APnews повідомляє з посиланням на російське видання Meduza.

При цьому він був без захисної маски. Журналісти поставили Пєскову питання, хто йому рекомендував носити такий бейдж і чи допомагає він від коронавірусу. На що прес-секретар президента відповів, що не знає, а просто купив засіб в аптеці.

"Ой, я не знаю, допомагає він чи ні. Я його в аптеці купив. Знаєте, кожен зараз носить все що можна з точки зору якихось превентивних засобів. Я, чесно кажучи, не впевнений, що він якось допомагає. Я читав, що багато експертів говорять, що це може бути шкідливо", - заявив Пєсков.

До слова, виробництво таких бейджів здійснюється в Японії. Сам же виробник стверджує, що вони просякнуті діоксидом хлору і, розпорошуючись, речовина знезаражує повітря і має антивірусну, антибактеріальну і антіплесневим дією. Вартість одного такого бейджа, до речі, становить від 1500 до 3000 гривень.

Однак вченими так і не доведена його ефективність. Так, наприклад, вчені інституту епідеміології та мікробіології імені Пастера в Санкт-Петербурзі після досліджень заявили, що отримані дані не дозволяють робити висновок про ефективність виробу щодо 99% вірусів і бактерій, як вказує розробник.

Новини партнерів

Порушують – нехай платять: Кличко повідомив, скільки продовжуватиметься карантин у Києві
В Миколаївській області провели спецоперацію з пошуку коронавірусу перед приїздом Ляшко