Залежить від глибини кризи: політолог розповів, чи вдасться Росії домогтись скасування санкцій

Залежить від глибини кризи: політолог розповів, чи вдасться Росії домогтись скасування санкцій
Ексклюзив
Читать на русском

Політолог пояснив, що Організації Об’єднаних Націй не вводила санкції проти Росії, тому в ООН це питання обговорюється інформаційне забезпечення

Російська Федерація хоче обнулити всі санкції у світі, включаючи обмеження щодо себе. Про це розповів український політолог і політичний експерт Руслан Бортнік в ексклюзивному коментарі APnews.

У середу, 22 квітня, стало відомо, що Росія винесла на затвердження Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй новий документ резолюції, що має сприяти послабленню санкцій, проте Україна заблокувала його.

Водночас політолог пояснив, що Організації Об’єднаних Націй не вводила санкції проти Росії, тому в ООН це питання обговорюється інформаційне забезпечення, проте рішення буде прийматись в рамках відносин між Сполученими Штатами Америки та Росією.

"Це взагалі дивне повідомлення насправді, тому що ООН взагалі не застосовувала санкції проти Росії. Тут мова йде про інше. Росія намагається запустити політичний тренд, спрямований на обнулення всіх санкційних обмежень у світі, в тому числі обмежень щодо себе. Але обмеження щодо Росії вводили країни західного світу - Європейський союз, США, окремі міжнародні організації, але не ООН. Тому думаю, що за великим рахунком, в ООН це питання обговорюється як інформаційне забезпечення, а все все одно буде вирішуватись на рівні двосторонніх відносин між США та Росією", - сказав Бортнік.

Він додав, що шанс того, що Росії вдасться досягнути скасування санкцій, можливий тільки за умови тривалої кризи через коронавірус. В іншому випадку обмеження скасовані не будуть.

"Майбутнє, чи вдасться Росії це зробити чи не вдасться, за великим рахунком, залежить від глибини кризи. Якщо пандемія коронавірусу буде тривати довго, і вона призведе до тяжких наслідків, можливо, можна говорити про скасування санкцій, хоча б часткове. Якщо все ж таки ця ситуація буде переважно врегульована до середини літа, до початку осені, не пізніше, то навряд санкційний режим буде ослаблений щодо Росії. Але Росія це подає під лозунгом, що давайте знімемо всі санкції один проти одного, тому що Росія вводила контрсанкції. Інші санкції, які введені між різними країнами, це десятки країн вводили один проти одного санкції. Під таким лозунгом це подається", - підкреслив Бортнік.

Як повідомляв APnews раніше, комітет Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва під час засідання у четвер, 23 квітня, ухвалив текст звернення до національних парламентів іноземних держав, міжнародних організацій та їхніх парламентських асамблей щодо спроб Російської Федерації домогтися послаблення або скасування міжнародних санкцій, запроваджених у відповідь на збройну агресію РФ проти України, під приводом боротьби з пандемією COVID-19.

Новини партнерів

Майже дозрів до цього: Тодуров розповів про готовність очолити страйк медпрацівників
"Укроборонпром" став могильною плитою Порошенко, його ліквідація потрібна, щоб не придавило Зеленського, - Стариков