Закриття кордонів в ЄС - безглузде та неефективне для стримування мутацій Covid-19 - екс-директор ВООЗ

Закриття кордонів в ЄС - безглузде та неефективне для стримування мутацій Covid-19 - екс-директор ВООЗ
Читать на русском

Країни ЄС повинні наслідувати приклад Великобританії та почати аналізувати появу спалахів вірусу в їх країнах

Колишній стратегічний директор ВООЗ і професор епідеміології Оксфордського університету Крістофер Дай впевнений, що закриття кордонів в ЄС не є ефективним та не допоможе в боротьбі з новими штамами Covid-19.

Про це він розповів в інтерв'ю Die Welt, повідомляє APnews.

З початку пандемії у світі багато країн закрили свої кордони для стримування вірусу, однак, за словами епідеміолога, цей крок не є ефективним способом боротьби з пандемією, а всього лише відкладає на деякий час неминуче:

"Закриття кордонів не зупинить появу нових мутацій. Вірус знайде свої лазівки, а такі заходи лише відтермінують неминуче", - заявив він.

Редакція Die Welt запропонувала порівняти закриття кордонів в Європейському Союзі з Новою Зеландією та Австралією, де цей захід спрацював, і в країнах було порівняно невеликий показник захворюваності. Але Крістофер Дай пояснив причину, чому практика океанських країн не спрацювала в ЄС:

"Ми повинні бути обережними з такими заявами. Австралія та Нова Зеландія і так перебувають у відносній ізоляції від усього світу, відстань між нами в тисячі кілометрів. Це одна з причин, чому в океанських країнах число інфекцій було відносно низьким".

Він вважає, що до європейських країн потрібен зовсім інший підхід. ЄС слід зрозуміти послідовність поширення вірусу і нових штамів в країнах, аналізуючи найбільш поширений варіант і його місцезнаходження. Поки досліджується лише невелика частина штамів, нові мутації практично неможливо відстежити:

"Великобританія першою почала аналіз послідовності поширення вірусу - секвенування, тому й інші країни повинні підхопити цю тенденцію і наслідувати їхній приклад. Але, в будь-якому випадку, аналіз вірусу і нових штамів повинен бути частиною єдиного плану країни щодо боротьби з пандемією".

Крістофер Дай запевняє у своєму інтерв'ю Die Welt, що вже існуючі мутації не повинні сильно хвилювати нас, а метод секвенування допоможе вчасно виявити нові штами, кількість яких буде збільшуватися, і дізнатися яку небезпеку вони становлять для нашого світу.

"У ретроспективі необхідно було ввести самоізоляцію з самого початку. На мій погляд, обмеження на контактування з іншими людьми було вирішальним і зберегло безліч життів. У цьому плані добре спрацював уряд Німеччини, яке грало на випередження. Вірус все одно потрапив в країну, але хоча б не так швидко поширився. У будь-якому випадку німецька система охорони здоров'я також зіграла свою роль в забезпеченні жителів Німеччини якісною медициною, яка також мала можливість приймати хворих з інших країн".

Колишній стратегічний директор ВООЗ не вважає, що вірус можна буде повністю викорінити з Європи, не кажучи вже про весь світ. Поширення вірусу можна буде відстрочити постійним тестуванням, карантинними заходами, соціальною ізоляцією і, можливо, щепленнями.

"За моїми прогнозами, навесні інфекція зменшиться завдяки великій кількості вакцинованих, але наступної зими нам знову потрібно бути готовими до нових спалахів, хоч вони й не будуть настільки смертельними".

А ось стосовно ізоляції країн Крістофер Дай впевнений, міжнародні кордони навряд чи будуть закриватися, але при цьому політичні лідери повинні придумати дієві альтернативи цьому рішенню:

"Я сумніваюся щодо можливого закриття кордонів. Витрати занадто високі, як в економічному, так і в соціальному плані. Ці заходи хороші в короткостроковій перспективі для стримування місцевих спалахів, а так ... Політики повинні подумати про альтернативи зараз, щоб наступної зими не виникло чергового колапсу", - підсумував він.

Раніше APnews також повідомляв, у Ватикані хочуть позбавляти посади працівників, які відмовляються від щеплення від Covid-19 без поважної причини.

Новини партнерів

"Готуйте санкції проти терориста Порошенка": п'ятий президент офіційно "переписав" на себе "Прямий"
"З 8 березня!": найкращі привітання у віршах і листівках для улюблених жінок, історія свята