Закриті хостели і переповнені маршрутки: як пройшов перший день Києва в "помаранчевій" зоні

Закриті хостели і переповнені маршрутки: як пройшов перший день Києва в "помаранчевій" зоні
Ексклюзив
Читать на русском

Кореспондент APnews розбирався як вплинули нові карантинні обмеження на життя столиці

Попри всі вжиті заходи столиця України таки потрапила в "помаранчеву" зону епідеміологічної небезпеки. У понеділок, 14 вересня, у Києві набули чинності нові обмеження, покликані не допустити поширення COVID-19. Кореспондент APnews розбирався як вплинули нові карантинні обмеження на життя столиці.

Список обмежень

  1. Масові заходи тепер можна проводити кількістю тільки до 220 осіб. Для однієї людини повинно бути виділено 10 квадратних метрів;
  2. Закриваються всі установи, які надають послуги з розміщення (крім готелів);
  3. Забороняються заняття в групах в професійних і вищих навчальних закладів, якщо в групі понад 20 осіб;
  4. Обмежується планова госпіталізація в лікарнях. Винятки - надання медичної допомоги вагітним, новонародженим, пацієнтам з онкозахворюваннями та в разі, якщо є присутнім ризик для життя пацієнта;
  5. Спортзали і фітнес-центри, які не можуть надати для однієї людини мінімум 10 квадратних метрів площі також повинні закритися;
  6. Забороняється приймання дітей в санаторії і табори Києва та області;
  7. Громадський транспорт не може бути заповнений більше, ніж на 50% від сидячих місць.

Всі хостели в Києві закриті

Оскільки хостели по факту не є готелями, то вони потрапили під хвилю обмежень. Відучора забронювати кімнату в столичних готелях практично неможливо. Про це нам розповіли адміністратори відразу декількох подібних закладів в Києві. В одному з хостелів сказали що найближчим часом знімуть рекламу про бронювання, але вже наявних людей вони просто не можуть виселити. Також вони постараються працювати в режимі "спортзалів" - надаватимуть на одну людину мінімум 10 квадратних метрів площі. На такі заходи, за їхніми словами, вони змушені піти, щоб хоч якось "вижити" під час карантину.

В іншому хостелі нам сказали, що їх постояльці вже почали з'їжджати, а сам заклад закривається до зняття обмежень. Примітно, що навіть напівлегальні заклади в районі залізничного вокзалу також відмовилися працювати в цей час. В одному з таких хостелів нам сказали, що в найближчий тиждень оселитися в ньому точно буде не можна.

Попри це, не на всіх ресурсах, які надають послуги бронювання, знають про всі вжиті карантинних обмежень. Так оператор одного з подібних ресурсів дуже здивувалися, коли дізналася, що Київ з понеділка в "помаранчевій" зоні.

Нічне життя "на паузі"

Хоч про це безпосередньо ніде і не сказано, але столичні нічні клуби також потрапили під обмеження, пов'язані з посиленням карантину. Ми поспілкувалися з представниками знаменитого нічного клубу Closer, які підтвердили, що на цей час ніяких івентів в клубі проходити не буде.

"Ми не працюємо. І не знаємо, що робити і скільки це триватиме. Можна, звичайно, працювати підпільно, але ви потім про це напишете, приїде поліція і нас закриє, навіщо це нам потрібно?", - сказали в Closer.

Забиті маршрутки і працюючі "по-старому" автобуси та тролейбуси

Будемо чесні, водії столичних маршруток і раніше особливо не прагнули виконувати будь-які карантинні вимоги. Цей раз не став винятком, ніхто з опитаних нами маршрутників не сказав, що буде везти в салоні тільки 50% від сидячих місць. Водії мотивують це тим, що в такому випадку вони просто будуть працювати собі в мінус.

"Чув, що в помаранчевій зоні, так, і про 50% пасажирів і що? Ніхто не буде працювати за "спасибі". Нікому не вигідно заповнювати тільки половину салону" - відповів нам один з маршрутників.

Інший же водій був не стільки категоричним. Чоловік просто заявив, що йому начальство нічого не говорило і поки він працює, як раніше.

Судячи з усього в "Київпастрансі" також відмовилися від таких обмежень. Кондуктор одного зі столичних тролейбусів заявив, що вони, як і раніше беруть в салон пасажирів тільки на сидячі місця. Ніяких інших вказівок їм не надходило. І навіть з таким "лояльним" підходом, каже він, ми постійно стикаємося з погрозами та образами пасажирів, яких не пускаємо в тролейбус через те, що немає місць. На питання, чи доплачують їм за таку нервову обстановку, він відповів "так, доплатять тут, а потім доженуть і ще раз доплатять".

Читайте також:
Під Радою спортсмени влаштували "побоїще" на захист Олімпійського коледжу
Степанов 2,5 години спілкувався з мерами міст через COVID-19: про що домовилися

Новини партнерів