Закрити гральний бізнес простіше, ніж вилікувати людину від лудоманії, - психолог

Закрити гральний бізнес простіше, ніж вилікувати людину від лудоманії, - психолог
Ексклюзив
Читать на русском

Гральний бізнес - давня культура, яку "побороти" ще не виходило ні в кого

Проблема гральної залежності була завжди, навіть коли в Україні було заборонено відкрито грати в азартні ігри. Інше питання - чи збільшиться кількість ігроманів через легалізацію грального бізнесу. В ексклюзивному коментарі APnews психолог Марія Фабрічева повідомила, що при грамотно побудованому контролі ситуацію можна навіть поліпшити.

На думку експерта, закрити гральний бізнес для влади простіше, ніж боротися із залежністю населення. Марія Фабрічева зазначила, що гральний бізнес - давня культура, яку "побороти" ще не виходило ні в кого.

"Люди завжди грали і гратимуть. У кістки, в покер, люди роблять ставки, і, часом, не на гроші, а на життя. Гральний бізнес в Україні навіть після заборони все одно працював в тіні, це ні для кого не секрет. Офіційна поява гральних будинків - це спроба держави взяти користь з цього бізнесу, щоб ті чи інші надходження йшли в казну", - пояснила експерт.

І навела приклад, як в деяких країнах вводили "сухі закони", що призводило до самогоноваріння, отруєння та інших проблем. За словами психолога, якщо людині щось забороняють, - хтось адаптивно підкориться і буде ходити з опущеною головою, але є і бунтарі, яким "закон не писаний".

"Так уже ми влаштовані. І такі люди будуть шукати спосіб, як обійти цю заборону стороною. І вже повірте, вони його знайдуть, і буде тільки гірше!", - підкреслила психотерапевт.

Фабрічева також підкреслила, що залежну людину визначити складно, але можна. Раніше APnews писав, як визначити ігромана і контролювати лудоманію після легалізації азартних ігор.

Читайте також:

Новини партнерів

Каньє Уест розплакався в бронежилеті на першому передвиборному мітингу в США
Під ОП пройшов дивний мітинг проти грального бізнесу та "геноциду киян в метро"