Закони під іноземців: навіщо уряд "задобрює" Європу і як це вплине на життя українців

Закони під іноземців: навіщо уряд "задобрює" Європу і як це вплине на життя українців
Ексклюзив
Читать на русском

Українська влада ухвалює ініціативи, що розширюють можливості іноземців в Україні.

Уряд схвалив постанову, яка дозволяє іноземцям відкривати рахунки в українських банках та отримувати адміністративні послуги, перебуваючи при цьому за межами країни. Не так давно парламент схвалив закон, який дозволяє громадянам інших країн легально проживати на теренах України.

Чому, навіщо, і як саме виграє від схвалення цих документів Україна та економіка – з’ясовувала редакція APnews.

Відтак, політолог Володимир Цибулько нам пояснив, що урівняти права іноземців і українців в рамках законодавства – цілком цивілізована політика, проте є «але». Іноземні інвестори, задля яких, власне, й було схвалено постанову уряду, хочуть бути впевненими в справедливому суді та безпеці.

Як сказав політолог, і перше, і друге втратили свою репутацію.

"Така політика урівнює в правах іноземців (окрім виборчого права), така практика існує в багатьох державах.

Право отримувати від держави інформацію, відкривати рахунки і вести бізнес – це цілком цивілізовано, тому, в цілому, такі країни як Україна повинні боротися за інвестора. Можна залучати в такий тип перехідної економіки, десь від 30 до 50 мільярдів. І подібні Україні країни борються за ці кошти щороку.

Інвестор хоче бути впевненим, що він може потім ці кошти вивезти, тому тут проблема, швидше за все, в тому, що як би не спрощувалися умови відкриття рахунків, запуску якихось підприємств для іноземців, але у нас все одно немає інвестиційного клімату. Він упирається в справедливий суд і регламентованих силовиків, які не будуть влазити в бізнес", - наголосив Цибулько.

Він вважає, що така політика щодо іноземців може залучити в Україну частину російського бізнесу та групу людей, які тікають від режимів своїх країн.

"Це занадто слабкі кроки, щоб Україна раптом проявилась на карті як інвестиційно приваблива держава, враховуючи те, як за рік була "добита" репутація судів Зеленським і компанією. Можна сказати, що інвестиційний клімат такими кроками не формується. Починати треба з суду і з обмеження силовиків щодо втручання в бізнес.

Такі зміни можуть затягнути якусь групу людей з авантюрних країн, які тікають від своїх режимів, але, як правило, Україна такими людьми розглядається як транзит в Європу.

Мені здається, що ці кроки зроблені для того, щоб затягнути частину російського бізнесу, оскільки зрозуміло, що він буде після Путінських маневрів шукати для себе, де зачепитися і в цьому сенсі є послуга виключно російському і частково пострадянському бізнесу", - зазначив політолог.

В свою чергу, політолог Андрій Золотарьов вважає, що існує ще один "камінь спотикання" на шляху до інвестиційної привабливості України – перш за все, не факт, що такого роду привілеями, що надає українська влада, будуть користуватися іноземці.

За його словами, це така собі спроба "задобрити" Європу, щоб залучити гроші в країну.

"Це дійсно покращить інвестиційний клімат, але будемо відверті – в цьому є певна самовідвага українців, тому що…як ставляться до українців у державах Східної і Західної Європи. На жаль, необхідно, щоб була певна взаємність у відносинах. Зараз такі чутки, що з 1 липня Європу для українців не відкриють ще. Єдиний, мабуть, приклад – це країна, яка зацікавлена в українцях задля власних інтересів – це Польща, яка стимулює для того, щоб вирішити власні демографічні проблеми, стимулює приїзд українців, щоб вони швидше адаптувалися, але від інших країн я таких кроків не спостерігаю.

Саме тому тут в політиці повинен бути баланс. Я вважаю, що тут ми трохи забігаємо поперед іноземців.

Таким чином влада намагається "задобрити" Європу, щоб разом з іноземцями в країну йшли гроші.

Я вважаю, що якщо в країні є рівень життя, безпека, медична система – будуть їхати і так, незважаючи на досить суттєві обмеження.

Якщо взяти, наприклад, Об’єднані Арабські Емірати. Там просто так не приїдеш, там досить жорсткі обмеження для іноземців, але, при цьому, люди їдуть туди.

Спершу треба будувати країну, до якої самі українці будуть з великим задоволенням повертатися й іноземці будуть з великим задоволенням їхати, а тоді вже якось додатково стимулювати", - наголосив Золотарьов.

Варто зазначити, що Кабінет міністрів переконаний, що така політика лише активізує подальший розвиток національної економіки, підвищення ВВП, та збільшення надходжень до державного бюджету.

Економіст Олег Пендзин нам пояснив, за рахунок чого в теорії дійсно можна залучити кошти до держбюджету:

"Безперечно, за кожну операцію, за кожну послугу буде сплачуватися невелике державне мито і буде надаватися можливість банкам стягувати якісь відсотки, але якщо мати надію, що ці операції дадуть якийсь відчутний дохід до державного бюджету, то я б не був настільки оптимістичний. Це звичайне покращення сервісу для того, щоб людині було зручніше вирішувати ті чи інші питання. Я це бачу виключно як покращення сервісу, не більше.

В якому статусі у нас на сьогодні розглядаються іноземці? Вони розглядаються в статусі ймовірних інвесторів в нашу країну. Безперечно, для того, щоб здійснювати інвестиції необхідно, в тому числі, використовувати українські банківські рахунки, отримувати адміністративні послуги в межах тих речей, які дозволяє українське законодавство по відношенню до іноземців. Теоретично, це сервіс, який відповідає європейським вимогам і стандартам. Я не бачу в цьому нічого поганого".

При цьому, є сумніви щодо того, наскільки масштабно ці привілеї будуть використовуватися, безпосередньо, іноземцями, зазначає Пендзин.

Як повідомляв APnews, іноземцям дозволили заочно відкривати рахунки в банках України

https://apnews.com.ua/ua/news/inozemtcyam-dozvolili-vidkrivati-rakhunki-v-bankakh-ukraini/

В Офісі президента прокоментували затримання голови Кіровоградської ОДА
Тищенко привіз лимони до місця трагедії в Києві через жагу марнославства і кризу креативу, - журналіст

Новини партнерів