Закон Зеленського про допуск іноземців до участі у навчаннях: в Україну зайдуть до 19000 військових з озброєнням і технікою

Закон Зеленського про допуск іноземців до участі у навчаннях: в Україну зайдуть до 19000 військових з озброєнням і технікою
Читать на русском

Президент подав законопроект як невідкладний.

Верховна Рада України отримала від президента Володимира Зеленського проект закону №6359 "Про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2022 році для участі у багатонаціональних навчаннях". Документ визначено як невідкладний та екстрено відправлений на розгляд Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

На сайті парламенту вже з'явився текст президентського законопроекту, передає APnews.

Згідно з текстом документу, йдеться про наступні навчання, які можуть і, скоріше за все, дозволять проводити на території України:

  • українсько-американські навчання "Репід Трайдент – 2022",
  • українсько-британські навчання "Козак Мейс – 2022",
  • багатонаціональні навчанні "Світла Лавина – 2022",
  • українсько-польські навчанні "Сільвер Сейбер – 2022",
  • українсько-американські навчання "Сі Бриз – 2022",
  • українсько-румунські навчання "Ріверайн – 2022",
  • багатонаціональні навчанні "Кленова Арка – 2022".

Проект закону передбачає, що фінансування витрат, пов’язаних із підготовкою та проведенням багатонаціональних навчань на території України та поза її межами у 2022 році, становитиме 106 548,33 тисяч гривень.

Загальна чисельність іноземних військових, яких можуть допустити на територію нашої держави – до 19 000 осіб разом з озброєнням та військовою технікою. Йдеться про: до 50 літаків і вертольотів, до 30 кораблів (катерів та суден).

  • Крім того, від Збройних Сил України – до 15000 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 10 літаків і вертольотів, до 10 кораблів (катерів та суден).
  • Від Збройних Сил Сполучених Штатів Америки до 2000 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 20 літаків і вертольотів, до 10 кораблів (катерів та суден).
  • Від збройних сил інших держав-членів НАТО та держав-учасниць програми "Партнерство заради миру" до 2000 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 20 літаків і вертольотів, до 10 кораблів (катерів та суден).

Як повідомляв APnews, Зеленський просить Раду про допуск іноземних військових до України у 2022 році.

Новини партнерів

На Полтавщині засудили до двох років в’язниці жінку, яка втопила дитину в помийному відрі
В Кабміні назвали часовий ліміт для використання "1000 від Зеленського": інакше повернуться державі