Закодований лист серійного вбивці Зодіака розгадали через півстоліття: що написав маніяк

Закодований лист серійного вбивці Зодіака розгадали через півстоліття: що написав маніяк
Читать на русском

Жодної інформації про злочинця у шифрі не виявилось, лише роздуми про "життя та смерть".

Група добровольців розшифрувала закодований лист серійного вбивці Зодіака, який наприкінці 1960-років надійшов до однієї з газет Сполучених Штатів Америки. Про це APnews пише з посиланням на VA.

Зодіак - серійний вбивця, що здійснював злочини в Каліфорнії в районі Сан-Франциско в 1960-х роках (можливо, він вбивав також на початку 70-х). Точна кількість його жертв невідома: сам Зодіак в одному з листів до місцевих газети заявив, що убив 37 людей, поліція має докази нападів на сімох людей, п'ятеро з яких загинули. Особистість серійного вбивці досі невідома, знайти його так і не змогли.

"Команда добровольців зламала написаний шифром лист, який понад півстоліття тому відправив у газету серійний вбивця з Каліфорнії, який називав себе Зодіаком. В кінці 1960 років, Зодіак, якого так і не змогли знайти, вбив, застреливши або зарізав, п'ять осіб поблизу Сан-Франциско, і поранив ще двох. Він відправив кілька листів в газету San Francisco Chronicle. Деякі листи були шифрованими посланнями. Найбільш складним з них вважалося послання з 340 символами, яке стало відоме як "шифр 340", - повідомили в ЗМІ.

Саме цей лист під назвою "шифр 340" вдалося розшифрувати через півстоліття після того, як його було написано.

У ньому Зодіак написав:

"Сподіваюся, ви отримуєте задоволення, поки ганяєтеся за мною. Я не боюся газової камери, тому що вона лише швидше відправить мене в рай, а у мене досить рабів, які будуть виконувати, що я їм скажу", - сказано в шифрі, який розкодували Девід Оранчак, Сем Блейк і Ярл Ван Ейк.

При цьому добровольці розраховують, що розшифровка цього листа дозволить знайти вбивцю.

Закодований лист серійного вбивці Зодіака розгадали через півстоліття: що написав маніяк

Зломщики листа передали дані в ФБР. Відомство підтвердило це і підкреслило, що розслідування справи триває. У департаменті поліції Сан-Франциско також отримали нову інформацію, її вивчають слідчі.

Наразі нерозшифрованими залишилися ще два послання Зодіака. Вважається, що в одному з них маніяк зашифрував своє ім'я.

Відзначається, що існує безліч теорій щодо особистості вбивці, проте нікому так і не було пред'явлено звинувачення у цій справі. Ця історія лягла в основу ряду книг і фільмів, включаючи "Брудний Гаррі" 1971 року з актором Клінтом Іствудом в головній ролі і "Зодіак" 2007 року з Робертом Дауні-молодшим.

Новини партнерів

Разумков, Стефанчук та деякі "слуги народу" потрапили в санкційний список РФ
Медведчук: Дії влади щодо повернення Донбасу до України – це імітація мирного процесу