Загроза коронавірусу: МОЗ розробило чотири сценарії боротьби зі спалахом епідемії

Віктор Ляшко
Читать на русском

МОЗ переходить на новий етап планування і перепрофілювання закладів охорони здоров’я.

У Міністерства охорони здоров’я є чотири сценарії реагування на поширення коронавірусу Covid-19. МОЗ готується за прикладом Італії надавати допомогу в медзакладах 20% інфікованих, а решту лікувати амбулаторно.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Міністерство охорони здоров’я України переходить на новий етап планування і перепрофілювання закладів охорони здоров’я.

"Залишаємо по дві госпітальні бази у кожній області, водночас ми розробили алгоритм, який базується на сценарії розвитку спалаху коронавірусної інфекції в Італії. На прикладі Італії бачимо, що 80% людей перехворіють легкими формами вірусної інфекції. Тому ми будемо пропонувати надавати медичну допомогу у легких випадках захворювання амбулаторно при домашній самоізоляції. Для інших 20%, які будуть потребувати госпіталізації, ми вже чітко все розпланували, і цю карту буде доведено до диспетчерів екстренної медичної допомоги, щоб вони знали, у яку лікарню везти того чи того хворого, залежно від перебігу його захворювання. Такі сценарії передбачені для певної кількості людей, які одночасно захворіли на коронавірус", – зазначив Ляшко.

Також повідомляється, що за другим сценарієм будуть залучати до боротьби з коронавірусом перепрофільовані заклади меддопомоги, терапевтичного профілю, які будуть також приймати хворих із тяжкими формами коронавірусної інфекції.

За третім сценарієм – у разі введення в країні надзвичайного стану – можна буде залучати приватні заклади охорони здоров’я.

"Зараз тривають перемовини з іншими країнами, щоб в Україну було доставлено найкраще реанімаційне обладнання та засоби індивідуального захисту", – сказав Ляшко.

Посадовець зазначив, що станом на ранок 19 березня в Україні зареєстровано 16 лабораторно підтверджених випадків зараження коронавірусною інфекцією.

Як повідомляв APNews, київські медики отримали 39 нових "швидких" та дві експрес-лабораторії.

Новини партнерів

ПриватБанк продовжив термін дії карт для виплат на 90 днів через карантин
Шахов заявив, що після зараження контактував з 79 особами: всі здали аналізи на коронавірус