Загострення ситуації в Нагірному Карабасі: Туреччина підтримала Азербайджан

Загострення ситуації в Нагірному Карабасі: Туреччина підтримала Азербайджан
Читать на русском

Влада Туреччини виступила з низкою заяв на підтримку Баку.

Через загострення воєнного конфлікту між Вірменією та Азербайджаном в Нагірному Карабасі влада Туреччини виступила з низкою заяв на підтримку Баку. Про це повідомляє APnews з посиланням на турецьку державну інформагенцію Anadolu.

Так, прессекретар президента Туреччини Ібрагім Калин закликав міжнародну громадськість "негайно посприяти припиненню провокацій з боку Вірменії".

"Туреччина - поруч з Азербайджаном перед обличчям атак з боку Вірменії. Співчуваємо у зв'язку із загибеллю наших побратимів в ході бойових дій. Азербайджан не один, Анкара повністю підтримує Баку", - сказав Калин.

В свою чергу, речник турецького парламенту Мустафа Шентоп заявив, що відповідальність за наслідки провокацій щодо Азербайджану лежить "цілком на Єревані" й підкреслив готовність Анкари до максимальної підтримки Азербайджану. При цьому назвав Вірменію "терористичною державою, що загрожує не тільки Азербайджану, але й миру в усьому регіоні".

Міністр національної оборони Туреччини Хулусі Акар заявив, що Єреван повинен негайно відмовитися від агресивних дій, які ведуть до масштабної ескалації ситуації в регіоні.

"Чергове порушення режиму припинення вогню демонструє, що Вірменія прагне до провокацій. Туреччина буде до кінця і всіма ресурсами підтримувати Азербайджан в боротьбі за збереження цілісності країни", - додав міністр.

Загострення ситуації в Нагірному Карабасі: Туреччина підтримала Азербайджан

Зазначимо, що конфлікт в Нагірному Карабасі розпочався ще у 1988 році. Карта демонструє всю суть конфлікту між Вірменією та Азербайджаном.

Темно-червоним - Нагірний Карабах, частина Азербайджану, переважно населена вірменами. У 1991 році проголосив незалежність, але по суті контролюється Вірменією.

Заштриховані області - азербайджанські території, окуповані Вірменією.

Читайте також:
Катастрофа Ан-26 під Харковом: лікарі повідомили про стан єдиного вцілілого курсанта
Україна, Єврорада та ОБСЄ закликали Вірменію та Азербайджан припинити вогонь та повернутися до переговорів

Новини партнерів