Заборона на імпорт і квоти на траву: нардепи зареєстрували новий законопроєкт щодо каннабісу

Заборона на імпорт і квоти на траву: нардепи зареєстрували новий законопроєкт щодо каннабісу
Читать на русском

Заборону на імпорт хочуть ввести у зв'язку з тим, що українські аграрії можуть самостійно забезпечити необхідною сировиною вітчизняних виробників лікарських засобів.

В Україні розроблений новий законопроєкт, згідно з яким на п'ять років можуть заборонити імпорт рослин роду коноплі (Cannabis) і сировини для виготовлення готових для медичного застосування засобів з цих рослин. Відзначається, що оборот канабісу хочуть врегулювати відповідно до вимог Єдиної конвенції ООН про наркотичні засоби 1961 року.

Про це APnews повідомляє з посиланням на проєкт закону про внесення змін до Закону України "Про наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори" (№5675).

Відомо, що ініціаторами документа є депутати Тетяна Геращенко, Михайло Радуцький, Дмитро Наталуха, Микола Сольський, Андрій Костін, Михайло Крячко, Юрій Арістов, Анастасія Радіна (всі - фракція "Слуга народу") та Іванна Климпуш-Цинцадзе (фракція "Європейська солідарність" ).

Так зазначається, що заборону на імпорт хочуть ввести у зв'язку з тим, що українські аграрії можуть самостійно забезпечити необхідною сировиною вітчизняних виробників лікарських засобів, наркотичних засобів, психотропних речовин. Крім цього, даним документом передбачені квоти на імпорт вироблених (виготовлених) рослин роду коноплі (Cannabis) лікарських засобів.

Автори законопроєкту стверджують, що зміни дозволять створити належні умови для культивування рослин, включених до таблиці і переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів для виготовлення або виробництва лікарських засобів (наркотичних засобів, психотропних речовин). У пацієнтів з'явиться доступ до необхідного лікування. А також будуть вдосконалені система охорони здоров'я і правоохоронна система. Крім цього, очікується збільшення надходжень фінансових інвестицій в економіку України.

Раніше APnews повідомляв, в Раді зареєстрували законопроект про легалізацію каннабіса "для медицини і науки".

Новини партнерів

На Львівщині шкуродер розчленував собаку шматком скла та склав нутрощі в пакет
У Данії очистили спаплюжений пам'ятник Шевченку від прапора РФ