За спрощеною процедурою та без самоізоляції: як будуть вступати до вузів діти з Донбасу та Криму

За спрощеною процедурою та без самоізоляції: як будуть вступати до вузів діти з Донбасу та Криму
Ексклюзив
Читать на русском

У 2020 році вступити у вищий навчальний заклад можна буде вступити до 23 жовтня через коронавірус

Начальник головного управління вищої освіти Світлана Кретович розповіла, що діти з окупованих територій будуть вступати до вищих навчальних закладів за спрощеною процедурою та без самоізоляції. Про це повідомляє кореспондент APnews.

Для того, щоб не проходити самоізоляцію, треба отримати запрошення від освітнього центру. Після цього діти складатимуть іспити з української мови та історії України, а також одне випробовування від закладу, до якого вступають.

"Отримати від освітнього центру електронними засобами зв'язку так зване запрошення. Це запрошення давало можливість навіть не проходити самоізоляцію. Діти, які перетинали КПВВ, завдяки цьому запрошенню і одному супроводжувальному з батьків, вони мали можливість перетнути КПВВ і вже в освітньому центрі проходити процедуру спрощеного вступу. Ці діти, як правило, не мали українського свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти. Вони при освітньому центрі складали два заліки державної підсумкової атестації - українська мова та історія України, і одне вступне випробування, яке встановлював заклад освіти", - розповіла Кретович.

Вона уточнила, що станом на 20 серпня діти вже мали подати документи на отримання бюджетних місць. Крім того, у 2020 році вступити у вищий навчальний заклад можна буде вступити до 23 жовтня через коронавірус.

"На сьогодні діти мали вже подати, ті, хто встиг подати, документи на отримання саме бюджетних місць. Завтра вже мають бути накази про зарахування. В цьому році ми через коронавірус та всіх інших обставин передбачили можливість цим дітям отримати бюджетне місце. Освітній центр цього року буде працювати до 23 жовтня", - додала начальник головного управління вищої освіти.

Прізвища дітей з окупованих територій будуть зашифрованими, щоб забезпечити безпеку їх сімей.

Як повідомляв APnews раніше, для дітей з тимчасово окупованих територій введена спеціальна спрощена процедура вступу до українських вишів з 2016 року, і це не “ноу-хау” цього року.

Замотали в плівку та вивезли: український політв'язень Алієв заразився COVID-19 в СІЗО РФ
У "Динамо" з'явиться чорно-зелена форма: перші подробиці і зовнішній вигляд

Новини партнерів