За рік пандемії міжнародний туризм "скотився" до рівня 1990 року – ООН

За рік пандемії міжнародний туризм "скотився" до рівня 1990 року – ООН
Читать на русском

На відновлення рівня міжнародного туризму може піти до чотирьох років.

За період з січня по жовтень 2020 року міжнародний туризм скоротився на 72%, впавши до рівня 1990 року.

Про це APnews повідомляє з посиланням на дані Всесвітньої туристичної організації ООН.

Зокрема, такий суттєвий спад спричинений обмеженням пересування між країнами через поширення коронавірусної хвороби.

"Скорочення міжнародного туризму в 2020 році на 72% пов'язане з обмеженнями на поїздки, побоюваннями споживачів і глобальною боротьбою за стримування коронавірусу. Все це призвело до того, що цей рік став найгіршим в історії туризму. Згідно з останніми даними, з січня по жовтень країни світу взяли на 900 млн менше туристів, ніж за той же період 2019 року", - йдеться у повідомленні.

Ситуація із пандемією призвела до втрати $935 млрд експортних доходів від міжнародного туризму. Відповідний збиток у десять разів перевищує втрати, які понесла галузь у 2009 році через глобальну економічну кризу.

"На базі поточної статистики можна очікувати, що за підсумками року число міжнародних туристичних прибуттів скоротиться на один мільярд або 70-75% і повернеться до рівня тридцятирічної давності. А втрати надходжень від галузі досягнуть $1,1 трильйона. Таке різке падіння може призвести до скорочення світового ВВП на $2 трильйони", - наголосили в ООН.

Найсуттєвіше пандемія "вдарила" по числу подорожей в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні - за 10 місяців воно скоротилося на 82%.

На Близькому Сході спад склав 73%, в Африці - 69%.

Міжнародні прибуття в Європу і Америку знизилися на 68%.

Варто зазначити, що зниження в Європі виявилося найменшим завдяки короткочасному відновленню туризму в літні місяці. Після початку другої хвилі пандемії в регіоні знову ввели обмеження. При цьому, за даними UNWTO, 91% країн у регіоні в цілому послабили обмеження на поїздки.

"Дані про витрати туристів, як і раніше, свідчать про дуже слабкий попит на міжнародні поїздки. Однак на деяких ринках, таких як США, Німеччина і Франція, останнім часом спостерігаються деякі ознаки відновлення. Крім того, попит на внутрішній туризм продовжує зростати в Росії, Китаї і деяких інших країнах", - зазначили в ООН.

Згідно з прогнозом організації, до другої половини 2021 року туризм може частково відновитися. Однак, повернення до рівня 2019 року, ймовірно, займе від 2,5 до 4 років.

"Новини про початок вакцинації підвищують бажання споживачів подорожувати, але до одужання галузі ще далеко. Країнам необхідно активізувати зусилля щодо безпечного відкриття кордонів, підтримки робочих місць і підприємств у сфері туризму. Стає все більш очевидним, що туризм - один з найбільш постраждалих від пандемії коронавірусу секторів економіки", - наголосив глава організації Зураб Пололікашвілі.

Як повідомляв APnews, Швейцарію можуть "викреслити" з Шенгенської зони через спроби обмежити дозвіл на в'їзд європейцям.

Новини партнерів

Під Києвом дитина влаштувала різанину двома ножами: у мережу злили відео
«Пробач мені, Гена»: Добкін зворушливо попрощався з Кернесом