За рік "коронавірусного апокаліпсиса" жінки втратили $800 млрд доходів

За рік "коронавірусного апокаліпсиса" жінки втратили $800 млрд доходів
Читать на русском

Цифра втрат більше, ніж загальне ВВП 98 країн

За 2020 рік жінки всього світу втратили 800 мільярдів доларів доходу і 64 мільйони робочих місць. Про це повідомила організація Oxfam International, передає APnews.

Економічні наслідки пандемії Covid-19 сильніше позначилися на жінках, які працюють в секторах з низькими зарплатами, малою кількістю посібників і найменш безпечними робочими місцями.

"Замість того, щоб виправити ці помилки, уряд та роботодавці розглядали жіночі робочі місця як непотрібні, що коштувало їм 800 втраченим мільярдам заробітної плати", - заявила виконавчий директор організації Габріела Бучер.

Oxfam посилається на загальну втрату доходу як на "консервативну оцінку", яка не враховує "втрату заробітної плати мільйонами жінок, які працюють в неформальному секторі економіки" таких, як домробітниць, продавців в магазині.

За підрахунками організації Бучер, жінки не тільки втратили нечувані суми на тлі пандемії, але Covid також завдав серйозного удару по їхнім досягненням на ринку праці та відняв понад 64 мільйони робочих місць по всьому світу або 5% всіх робочих місць, займаних жінками. Чоловіки втратили набагато менше місць - 3,9%.

Заступник директора по розширенню економічних прав і можливостей жінок в Oxfam America Мара Боліс заявила, що торік значно виросла криза нерівності через недостатню увагу до розробки політики, яка враховує гендерні аспекти.

Ще до пандемії жінки страждали від величезного нерівності в оплаті праці та роботі. За даними ООН, жінки у всьому світі заробляють всього 21 гривню на 1 долар (27,79 грн), який заробляють чоловіки. Коронавірусний колапс тільки погіршив гендерну нерівність і може ще більше погіршити гендерний розрив в оплаті праці.

Зараз, на думку організації, ситуацію можна виправити тільки ефективним розгортанням вакцини, щоб відновити економіку з урахуванням гендерних аспектів.

Раніше APnews також повідомляв, генсек ООН заявив, що світ знаходиться на краю прірви через зміни клімату.

Новини партнерів

Жодних гарантій: в РНБО розповіли про перспективи появи української вакцини від COVID-19
В п'яти областях України оголосили надзвичайний рівень пожежної небезпеки