За порушення правил карантину штрафуватимуть на 32 тис грн - МВС

За порушення правил карантину штрафуватимуть на 32 тис грн - МВС
Читать на русском

МВС пропонує ввести адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення правил карантину при коронавірусі.

Міністерство внутрішніх справ пропонує ввести адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення правил карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм. Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, пише пресслужба МВС.

“Порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, карається штрафом від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років”, - йдеться у повідомленні.

Так, мінімальний штраф становитиме від 17 тис. до 32 тис. гривень.

“Адміністративна відповідальність може бути встановлена за самовільне залишення місця обсервації (карантину) особою, яка може бути інфікована коронавірусною хворобою COVID-19”, — сказав Геращенко.

Нагадаємо, що Президент України Володимир Зеленський закликав уряд зупинити міжміське та міжобласне сполучення, а також роботу метрополітенів, у зв'язку з поширенням коронавірусу.

Крім того, Володимир Зеленський в новому відеозверненні закликав відповідні державні структури забезпечити доплату до пенсій на період карантину та заходів щодо боротьби з розповсюдженням коронавірусу в Україні.

Новини партнерів

США почали випробовувати вакцину від коронавірусу на людях, - ЗМІ
Кличко планує звільнити підприємців від податків на час карантину