За "побиття" кози екс-главу ОП Андрія Богдана можуть оштрафувати на 5100 гривень

За "побиття" кози екс-главу ОП Андрія Богдана можуть оштрафувати на 5100 гривень
Ексклюзив
Читать на русском

Згідно частини 1 статті 89 Кодексу про адміністративні правопорушення, жорстоке поводження з тваринами не завжди передбачає наявність травм у тварини

Екс-глава Офісу президента України Андрій Богдан побував у київському зоопарку, де посмикав за вухо і вдарив козу. Відповідне відео розлютило активістів і зоозахисників.

Редакція APnews з'ясувала, чи можуть покарати Богдана за образи й побиття кози.

Богдана можна притягнути до відповідальності

В ексклюзивному коментарі зоозахисник і юрист Марина Суркова вважає, що за скоєне Богдана можна притягнути до адміністративної відповідальності.

“Це дикість. Візуально він схожий на людину розумну, але те, як він себе поводить... Він спочатку смикає її за вухо, причому смикає сильно. Це жорстоке поводження з тваринами. Більше того, навколо були діти - він показує їм негативний приклад, і все це - на камеру. Я можу лише уявити собі, як він поводить себе з тваринами без камери. Він користується тим, що тваринка хоче отримати смаколик, годує і силою смикає за вухо. Якби його так посмикали, то він бі відчув, як це неприємно”, - зазначила експерт.

За її словами, згідно частини 1 статті 89 Кодексу про адміністративні правопорушення, жорстоке поводження з тваринами не завжди передбачає травми.

“Це й мучіння тварини. З боку Богдана була пропаганда жорстокого поводження. У статті йдеться про жорстоке поводження з тваринами, завдання побоїв (а побої - це не завжди тілесні ушкодження), або вчинення інших насильницьких дій, що завдали тварині фізичного болю та страждань і не спричинили тілесних ушкоджень (наприклад, смикання за вухо). Якби поліція склала протокол за частиною 1 статтею 89 Кодексу про адміністративні правопорушення, то це було б показово, щоб люди більше такого не витворяли, тим більше на камеру та в присутності дітей”, - пояснила Марина Суркова.

Відмітимо, що згідно частини 1 статті 89 кодексу України про адміністративні правопорушення, Богдану може загрожувати штраф від 200 до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (приблизно 3400-5100 гривень).

Репутаційні втрати для зоопарку

Юрист АО "Климчук та партнери" і глава громадської організації "Зоо-Варта" Артур Гуменюк також зазначив, що сама ситуація може спричинити також і репутаційні втрати як для Богдана, так і для зоопарку.

"Потрібно встановити, яку саме шкоду завдав Богдан тварині. Тоді можна буде говорити про притягнення його до якоїсь відповідальності. З іншого боку - це, звичайно, великі репутаційні втрати. Як для Богдана, так і для зоопарку. Якщо відвідувачі поводяться в зоопарку з тваринами таким чином - це не є добре і правильно", - зазначив експерт.

Відзначимо, що партнер адвокатського об'єднання Barristers Олексій Шевчук написав на своєму сторінці у Facebook, що проти екс-глави Офісу президента України Андрія Богдана вже зареєстрували кримінальне провадження після його витівки з козою в київському зоопарку.

"Чекаємо реакцію поліції", - написав правозахисник.

За "побиття" кози екс-главу ОП Андрія Богдана можуть оштрафувати на 5100 гривень
Читайте також:

Новини партнерів

Киянин намагався вчинити самогубство на одній із станцій метро
Вірян і духовенства немає. Що відбувається в Києво-Печерській Лаврі після масового спалаху коронавірусу серед ченців