За незаконне звільнення працівника під час карантину штрафуватимуть на 51 тис грн

За незаконне звільнення працівника під час карантину штрафуватимуть на 51 тис грн
Читать на русском

Начальник Головного слідчого управління Нацполіції Максим Цуцкірідзе заявив, що роботодавці не можуть змінювати умови договору з працівником під приводом карантину.

Керівникам, які незаконно звільняють працівників під час карантину, загрожує штраф до 51 тис. грн або виправні роботи. Про це заявив заступник голови Нацполіціі, начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе.

"Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34 000 - 51 000 гривень). Або позбавлення права обіймати певні посади. Також керівників можуть позбавити права займатися певною діяльністю на строк до трьох років, або покарати виправними роботами на строк до двох років", - сказав Цуцкірідзе.

Цуцкірідзе також нагадав про статтю "грубе порушення угоди про працю" (ст. 173 ККУ).

"Коли людину беруть на роботу і укладають договір, між нею і роботодавцем прописані певні умови. Роботодавці не можуть їх погіршувати під приводом карантину, інакше їм доведеться відповідати за такі дії. Поки про такі випадки я не чув, всі з розумінням підходять до ситуації ", - розповів Цуцкірідзе.

Новини партнерів

"Залишайся вдома": медики по всьому світу запустили флешмоб для боротьби з коронавірусом
В Україні померла третя пацієнтка з коронавірусом