За дев’ять років в Україні зафіксували 880 випадків "розпалювання ненависті" в суспільстві

За дев’ять років в Україні зафіксували 880 випадків "розпалювання ненависті" в суспільстві
Ексклюзив
Читать на русском

Проте до суду доходить мізерна кількість таких справ

За останні три роки в Україні майже вдвічі збільшилась кількість злочинів, які стосуються розпалювання ворожнечі та ненависті. Тільки з початку цього року зареєстровано майже 90 відповідних кримінальних проваджень.

Про це у відповідь на запит APnews повідомили у Офісі генпрокурора.

Мова йде розпалювання ненависті в суспільстві, причому як на грунті релігійних переконань чи інвалідності, так і на грунті расової чи національної належності. Всі вони підпадають під одну конкретну статтю Кримінального кодексу - 161, яка буквально звучить так: “Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та іншими ознаками”.

Так от, якщо ще протягом 2013-2017 років фіксувалося 50-70 таких справ щороку, то з 2018 щороку фіксується від 150 таких злочинів.

  • У 2018 було зареєстровано 145 таких кримінальних проваджень;
  • У 2019 - вже 182
  • У 2020 - 178

Що цікаво, до суду доходить мізерна їх кількість. Тобто такі справи або закриваються ще на етапі скарги, або “розслідування ще тривають”. Фактично, за ці три роки в Україні зафіксували понад півтисячі випадків “розпалювання ненависті” (505), а до суду довели лише 1% (шість справ).

Так от того ж 2018 року зі 145 проваджень 46 закрили. А з 99 справ, що залишились, до суду довели лише чотири. При цьому у цих чотирьох справах виявили аж шестеро осіб, які вчинили відповідний злочин.

І така статистика спостерігається майже щороку. У 2019 році зі 182 справ до суду дійшли тільки 2, а у 2020 - шість із 178.

З початку року було відкрито 87 справ, які стосувались розпалювання ненависті. 20 з них вже закрили, а до суду довели чотири. При цьому вже виявили чотирьох осіб, які вчинили ці злочини.

Цікавий факт: коли "розпалювання ненависті" в суспільстві фіксувалось менше, ніж зараз (до 2018 року), у судах такі справи результату не мали. Судячи із статистики, з 2013 по 2016 рік, незважаючи на реєстрацію відповідних проваджень, не було виявлено жодної особи, яка їх вчинила. Тобто за злочини ніхто не відповідав.

Всього за майже дев’ять років (з 2013 по 2021) в Україні зафіксували 880 випадків "розпалювання ненависті" в суспільстві. До суду дійшли лише 33 (4%).

Резюмуючи вищесказане додамо, що динаміка невтішна як по притягненню до відповідальності осіб, які розпалюють ненависть в суспільстві, так і по кількості цих злочинів. Люди почали більш агресивно ставитись одне до одного, і за це майже нікого не карають.

За дев’ять років в Україні зафіксували 880 випадків "розпалювання ненависті" в суспільстві

Примітно, що буквально вчора на "Марші слави УПА" чоловік у формі ЗСУ побажав смерті "мо**алям і жи**м". Це пряме розпалювання ненависті та ворожнечі на грунті расової чи національної належності. Чи покарають його? Питання залишається наразі без відповіді.

Новини партнерів

Пасажир літака з Кіпру влаштував дебош через маску. Відео
ЄС засудив перепис населення у Криму Росією: намагається узаконити анексію півострова