За 10 років обсяг ввезення в Україну книжок з Росії скоротився в 12 разів - Держкомтелерадіо

За 10 років обсяг ввезення в Україну книжок з Росії скоротився в 12 разів - Держкомтелерадіо
Читать на русском

Водночас до 9 російських видавництв, "які найбільше відзначилися випуском антиукраїнської літератури", були запроваджені санкції

За останні 10 років обсяг книжкових видань, ввезених із Росії, скоротився в 12 разів. Водночас з 2016 року в Україну не потрапила жодна книжка антиукраїнського змісту.

Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву Держкомтелерадіо, яке і надає дозволи на ввезення на територію України книжок з РФ відповідно до чинного законодавства.

Там нагадали, що видача дозволів на ввезення на територію України книжкової продукції з РФ відбувається відповідно до закону, який був ухвалений ВР наприкінці 2016 року.

“Цим законом передбачено, що дозволи на ввезення не надаються винятково книжкам антиукраїнського змісту, а також таким, що містять пропаганду на користь держави-агресора”, - пояснили у Держкомтелерадіо.

У той же час зазначили, що за чотири роки дії закону дозволили ввезти в Україну 31 тис. найменування книжок з Росії. Більшість з дозволених для ввезення книг - це твори світової класики, дитяча та науково-популярна література. Частину дозволів видано на ввезення в Україну україномовних книг українських видавництв, надрукованих в РФ.

Крім того відзвітували, що протягом 2017-2020 років надали 4274 відмови імпортерам на ввезення книжкової продукції з РФ.

“Більшість відмов стосувалася подачі неповного пакету документів заявниками, а в 274 випадках – антиукраїнського змісту, виявленого у виданнях. Отже в Україну не дали ввезти майже півтора мільйони примірників антиукраїнських видань”, - наголосили у відомстві.

Та додали, що до 9 російських видавництв, які найбільше відзначилися випуском антиукраїнської літератури, були запроваджені санкції.

Раніше APnews писав, що українцям дали інструкцію для скарг на продавців та офіціантів за відмову обслуговувати українською мовою.

Новини партнерів

Якщо ефективність китайської вакцини Sinovac буде менше 70%, Україні повернуть гроші - МОЗ
В Україні знову зросла кількість нових випадків COVID-19 - за добу понад 6000