За 1,5 місяці “локдауна вихідних” Україна може втратити 30 млрд грн - фінансист

За 1,5 місяці “локдауна вихідних” Україна може втратити 30 млрд грн - фінансист
Ексклюзив
Читать на русском

Продовження "локдауна" вихідних може "відняти" у ВВП країни 1% - 1 млрд доларів.

Якщо "карантин вихідного дня", який Кабінет міністрів запровадив в Україні попередньо до 30 листопада, триватиме до 1 січня, то це може коштувати країні понад 1 мільярд доларів. Закриття низки підприємств українських ФОПів у вихідні дні, однозначно, згубно вплине на стан економіки.

Таку думку в коментарі редакції APnews висловив фінансист Олександр Савченко.

Так, за словами фінансиста, подовження "локдауна" вихідних може "відняти" у ВВП країни 1% - 1 млрд доларів, що сягає майже 30 мільярдів гривень. Введення "карантину вихідного дня" може вплинути і на валютний ринок.

"Стосовно коронавірусу і тих заходів, які зараз застосував уряд, тобто закрив майже весь бізнес у вихідні дні – звичайно, це дуже негативно вплине на ВВП країни. Я думаю, що якщо такі заходи протримаються до 1 січня, це буде коштувати країні 1% ВВП. Якщо порахувати в доларах, то це більше 1 млрд дол. ми втратимо. Це означає, що це також може негативно впливати на курс гривні", - наголосив фінансист Олександр Савченко.

Валовий внутрішній продукт (ВВП) – один із найважливіших показників розвитку економіки, що становить сумарну ринкову вартість усіх кінцевих товарів і послуг, вироблених економічними резидентами країни на її території за певний період.

Як повідомляв APnews, вибори в США "диктують" курс валют. Фахівці спрогнозували, яким буде курс гривні до долару до кінця року.

Міносвіти рекомендує українським ВНЗ перейти на "змішану" форму навчання
МОН: школярі з сіл без інтернету на карантині можуть вчитися "по телефону та телевізору"

Новини партнерів