Зґвалтував за пачку цигарок і стратив на очах у жінок: звірства армії РФ в Україні потрапили до звіту HRW

Зґвалтував за пачку цигарок і стратив на очах у жінок: звірства армії РФ в Україні потрапили до звіту HRW
Читать на русском

Дії російських військових на території України мають розслідуватись як військові злочини, вважає голова правозахисної організації.

Організація Human Rights Watch опублікувала звіт про вражаючі звірства армії Російської Федерації на території України. Їм вдалося особисто і телефоном поспілкуватися з 10 жителями України з Харківською, Чернігівською та Київською областями, які деякий час провели під окупацією російських військових, але, на щастя, їм вдалося вибратися з пекла.

Постраждалі та свідки злочинів розповіли правозахисній організації, навіщо насправді росіяни вторглися в Україну – ґвалтувати, вбивати та грабувати.

Повний переклад звіту організації у матеріалі APnews.

Харківська область.

Жителька села Мала Рогань Ольга (ім'я було змінено) поділилася страшною історією про зустріч із російськими військовими.

За її словами, війська окупантів увійшли до села 25 лютого і в той же близько 40 жителів, переважно жінки та діти, змушені були сховатися у підвалі місцевої школи. Там 31-річна Ольга перебувала зі своєю 5-річною дочкою, матір'ю, 13-річною сестрою та 24-річним братом.

Через два тижні, 13 березня, на територію школи увірвався озброєний російський солдат. Він спустився в підвал і наказав усім мирним жителям вишикуватися в шеренгу.

Тоді Ольга тримала на руках сплячу доньку, яку окупант намагався забрати, проте жінка відмовилася. Тоді солдат наказав братові жінки піти з ним, щоб знайти їжу, а решті стати на коліна, інакше він розстріляє їх у підвалі.

Через кілька годин вони повернулися і близько півночі всі готувалися до ночівлі. Тоді ж російський солдат відвів Ольгу в один із кабінетів школи на другому поверсі та наказав роздягнутися:

“Він велів зайнятися з ним оральним сексом. Весь цей час він тримав пістолет біля моєї скроні або цілився в обличчя. Двічі він вистрілив у стелю, сказавши, що це має замотивувати мене. Він зґвалтував мене, а потім наказав сісти на стілець”, - розповіла Ольга.

Жінка намагалася одягтися, оскільки школа була неопалювальна, а на вулиці стояв мороз, проте солдат дозволив їй одягнути лише верхній одяг.

За цей час, поки Ольга одягалася, окупант сказав їй своє ім'я (яке не розголошується), що він із Росії та йому 20 років. Також, за його словами, жінка нагадала йому дівчинку, яка навчалася у його школі. Імовірно, саме тому він і зґвалтував жінку.

Після цього він сказав Ользі піти до підвалу і взяти свої речі, щоб залишитися з ним на ніч. Коли вона спробувала відговорити його, солдат приставив до неї ніж і звелів виконувати накази, якщо вона хоче побачити свою дочку.

“Я знала, що моя дочка плакатиме, якщо побачить мене”.

Через якийсь час, коли жінка повернулася, 20-річний окупант РФ знову зґвалтував її. Він приставив ніж до горла і зробив порізи на шиї, порізав їй щоку і відрізав частину волосся. Також кілька разів ударив її, зокрема й книгою по обличчю.

Моторошна ніч закінчилася для Ольги близько 7 години ранку 14 березня. Солдат зажадав, щоб Ольга знайшла йому пачку цигарок. Отримавши їх, він залишив територію школи.

"Мені пощастило, що я залишилася живою".

Того ж дня, 14 березня, Ользі разом зі своєю родиною вдалося евакуюватися до Харкова, де волонтери надали їй першу медичну допомогу.

Організація повідомляє, що жінка поділилася з ними фотографіями побоїв та наслідків жорсткого поводження російським військовим. На них видно порізи, синці на шиї та обличчі. Влада села Мала Рогань готує заяву про порушення кримінальної справи проти російського окупанта.

Чернігівська область

Правозахисній організації вдалося зв'язатися із жителями села Старий Биков, яке війська РФ захопили 27 лютого. Вони стверджують, що солдати заходили до будинків, забирали хлопців та чоловіків на очах їхніх матерів та дружин. Потім їх відводили в інший кінець села, де й розстрілювали серед білого дня.

Чоловікам зв'язували руки за спиною та вбивали пострілом у голову, а потім грабували їх. Поховати вбитих вдалося лише за 10 днів, 7 березня, до цього тіла лежали на вулицях села.

Київська область

У Бучі шкільна вчителька розповіла, що всіх мешканців, переважно жінок, зібрали у сквері та змусили кілька годин стояти на морозі. Через деякий час вони привели туди п'ятьох чоловіків і наказали стати на коліна. Одного з них убили пострілом у голову.

При цьому, як сказала вчителька, після пострілу командир окупантів сказав мирним жителям, щоб вони не переймалися:

“Ви всі нормальні – а це бруд. Ми тут, щоб очистити вас від бруду”.

У Ворзелі Київської області російські військові жорстоко вбили пострілом у голову 14-річну дитину, ще одну жінку поранили в груди та ногу. За кілька днів вона померла.

Житель Забуччя розповів, як окупанти РФ загрожували розстрілом йому та його сину після того, як у будинку знайшли мисливську рушницю та каністру з бензином. За його словами, один солдат відмовив командира від вбивства.

“Вони наказали моєму синові роздягнутися догола, щоб вони могли знайти націоналістичні татуювання”.

Після цього війська РФ пішли грабувати вдома. Все награбоване вони вивозили із села сумками.

Правозахисна організація Human Rights Watch стверджує, що всі причетні до насильницьких дій відповідають за військові злочини:

“Випадки, які ми задокументували, є неймовірною навмисною жорстокістю та насильством щодо мирних жителів України. Зґвалтування, вбивства та інші насильницькі дії щодо осіб, які перебували під вартою російських сил, мають розслідуватись як військові злочини”, - заявив голова організації в Європі та Центральній Азії Х'ю Вільямсон.

Усього на цей момент правозахисна організація зафіксувала випадок повторного зґвалтування, 2 випадки страти мирних жителів України без належного судового розгляду та інші випадки незаконного насильства та загроз з боку російських військових. Також вони були причетні до грабежу цивільного майна, включаючи харчові продукти, одяг та дрова. Усі ці дії вважаються порушенням військових законів.

Раніше APnews також повідомляв, в ОПУ показали "пекло 21 століття" в Бучі під Києвом.

Новини партнерів

Глава британської розвідки повідомив, що страти входили до плану путіна щодо вторгнення в Україну.
Майже 80% Ізюма знищили окупанти, а людей ховають там, де можуть – Мацокін