З Радбезом ООН та Туреччиною: Кулеба запропонував новий формат переговорів щодо миру в Україні

З Радбезом ООН та Туреччиною: Кулеба запропонував новий формат переговорів щодо миру в Україні
Читать на русском

Кулеба запевнив, що такий формат буде оптимальним для обговорення того, що зараз відбувається вздовж українського кордону.

Голова Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба запропонував новий формат переговорів щодо миру за участю п'яти постійних членів Ради Безпеки ООН, Туреччини, Німеччини та України.

Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву міністра, яку він зробив під час брифінгу за підсумками засідання Ради міністрів закордонних справ ЄС у Брюсселі.

Він наголосив, що Україна вітає будь-які дипломатичні зусилля, спрямовані на запобігання розвитку конфлікту. Але, на його думку, проведення саміту в такому форматі буде оптимальним для дискусії щодо деескалації та формування нових гарантій безпеки.

"Про можливий саміт президентів США та РФ. Україна вітає будь-які дипломатичні зусилля, спрямовані на запобігання розвитку конфлікту. Безпека України – це зараз пріоритет номер один. Ми використовуємо кожну, найменшу дипломатичну можливість, щоб її гарантувати. Водночас ми вважаємо, що найбільш оптимальним форматом для ведення дискусії щодо деескалації та формування нових гарантій безпеки є проведення саміту у форматі п'яти постійних членів Ради Безпеки ООН плюс Україна, Німеччина та Туреччина", - заявив Кулеба.

Як повідомляв APnews, президент України Володимир Зеленський виступив на Мюнхенській конференції з безпеки. Головною темою його промови стала ситуація на українському кордоні.

Новини партнерів

У Кабміні хочуть послабити карантин в Україні через спад коронавірусу
"Слуга народу" під час засідання спробує виключити з фракції Трухіна та Кузьміних