З початку року за кордоном померли понад 2300 українців - МЗС

З початку року за кордоном померли понад 2300 українців  - МЗС
Ексклюзив
Читать на русском

По кожному випадку у разі звернення родичів померлого здійснюється консульський супровід.

З початку 2021 року за кордоном померли/загинули 2386 українців. Про це у відповідь на запит APnews повідомили у Міністерстві закордонних справ.

При цьому протягом минулого року було зафіксовано 3977 смертей серед українців, а за 2019 рік - 4412 випадків смерті громадян України за кордоном.

У МЗС наголосили, що окремої статистики щодо кількості померлих громадян, транспортованих в Україну не ведуть. Проте по кожному випадку у разі звернення родичів померлого здійснюється консульський супровід.

"Закордонні дипломатичні установи України надають консультації родичам та іншим зацікавленим сторонам (роботодавцям, представникам страхових компаній тощо) щодо порядку дій для забезпечення репатріації тіл померлих/загиблих осіб в Україну. Також вони сприяють в оформленні чи належному засвідченні необхідних для цього документів (свідоцтва про смерть, довідки про відсутність сторонніх вкладень, довідки про кремацію тощо)", - розповіли в МЗС.

У разі виникнення затримки із перевезенням тіл українських громадян або інших перешкод організаційно-логістичного чи бюрократичного характеру у ході репатріації, причетні посольства та консульства мають вживати відповідних заходів реагування для вирішення проблемних питань.

В окремих випадках передбачена оплата вартості послуг іноземних ритуальних служб, пов’язаних із репатріацією тіл померлих/загиблих громадян, за рахунок бюджетних коштів. Для цього родичам необхідно документально підтвердити неспроможність здійснити оплату вартості послуг за власний рахунок, надати документи про склад сім’ї померлого, а також документи, що підтверджують родинний зв'язок родичів з померлою особою.

З початку року за кордоном померли понад 2300 українців  - МЗС

Новини партнерів

У Львівській області молодик під наркотиками зруйнував 60 хрестів воїнів інтернаціоналістів
В Україні фіксується висока захворюваність на ГРВІ та COVID-19 – ЦГЗ