З квітня в Україні вводиться електронний лікарняний. Як це буде працювати

Дмитро Дубілет
Читать на русском

Нововведення спрямоване проти шахрайства з лікарняними.

Кабінет міністрів України ухвалив постанову щодо впровадження електронних лікарняних у вівторок, 3 березня. Про повідомив міністр Кабміну Дмитро Дубілет у своєму Telegram-каналі.

"Ідея проста. Замість того, щоб виписувати лікарняні (офіційно, "листки непрацездатності") на паперових бланках, лікарі будуть це робити через простий веб-інтерфейс з використанням цифрового підпису", — розповів він.

Як повідомив Дубілет, цей крок спрямований проти шахрайства з лікарняними.

"Їх можна купити в інтернеті за 200 гривень. Тепер, коли вони будуть в електронній формі, підробляти їх без участі лікаря буде неможливо. А лікарям виписувати фейковий бланки буде складніше, тому що тепер все автоматично фіксується і аналізується в єдиній електронній системі", — пояснює міністр.

Він також наголосив, що це нововведення дозволить позбутися зайвої бюрократії та зменшити паперообіг.

Однією з найбільших переваг електронного лікарняного є те, що українцям можна буде не відвідувати лікарню окремо, щоб закрити "листок непрацездатності".

"Лікар ставить термін лікарняного за замовчуванням, і він може закриватися без додаткового візиту (візит потрібен, якщо термін інший). Інформація у фонд і до роботодавця передається автоматично, без довгого кругообігу паперових бланків", — заявив Дубілет.

Держбюджету нововведення не буде коштувати "майже нічого", оскільки система створена на базі вже наявного програмного забезпечення Пенсійного фонду, додав він.

Запустити електронні лікарняні планують з квітня поточного року.

Як повідомляв APNews, в уряді придумали, як боротися з махінаціями на тендерах.

Новини партнерів

Перша олімпійська чемпіонка програла суд проти України за позовом в 50 млн доларів
"Росіяни в Лондоні": Порошенко вперше прокоментував танці сина з репером Face