З квітня киян змусять платити ще один комунальний платіж

З квітня киян змусять платити ще один комунальний платіж
Читать на русском

У квітні кияни отримають квитанцію за березень, у якій окремо буде винесено платіж за обслуговування будинкових лічильників тепла і гарячої води.

У рахунках на оплату житлово-комунальних послуг за березень, які кияни отримають у квітні, з’явиться окремий рядок із внесками за обслуговування загальнобудинкових лічильників тепла і гарячої води. Середній розмір внеску становитиме близько 30 грн/квартал. Про це повідомляє пресслужба Київтеплоенерго.

У рахунках на оплату ЖКП за березень, які кияни отримають у квітні, з’явиться окремий рядок із внесками за обслуговування загальнобудинкових лічильників тепла і гарячої води. Середній розмір внеску становитиме близько 30 грн/квартал. Вартість зазначеної послуги, відповідно до закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання", була видалена з тарифу на опалення і гарячу воду і зазначатиметься в рахунках окремо.

З квітня киян змусять платити ще один комунальний платіж

Таке нововведення запроваджене в усіх містах України Законом "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" від 22.06.2017 № 2119-VIII. Закон виключає витрати на встановлення, повірку та ремонт будинкових приладів обліку з тарифу.

Плата за обслуговування нараховуватиметься чотири рази на рік – раз у квартал. Розмір внесків для кожної будівлі затверджений розпорядженням КМДА від 24.12.2019 № 2244. Нарахування вводяться для понад 9,6 тис. будинків Києва. Нововведення не стосуватиметься індивідуальних приладів обліку у квартирах киян.

У середньому обслуговування лічильника коштуватиме одній столичній квартирі приблизно 10 грн на місяць або близько 30 грн — у квартал.

Розмір внеску залежить від трьох факторів:

  • типу лічильника;
  • планових витрат на його обслуговування. Вони передбачають: огляд, опломбування/розпломбування, періодичну повірку та ремонт приладів обліку;
  • кількості квартир у будинку.
Читайте також:

Новини партнерів

В Україні запрацює "гаряча лінія" для оплати комуналки пенсіонерами
В Україні кількість хворих на коронавірус до 60 років складає 78% - Зеленський