З 2014 року відкрито 1600 справ за статтею "держзрада": 400 чоловік перебувають в розшуку

З 2014 року відкрито 1600 справ за статтею "держзрада": 400 чоловік перебувають в розшуку
Читать на русском

Секретар РНБО Олексій Данілов анонсував нові відповідні кримінальні провадження.

Починаючи з 2014 року в Україні було відкрито 1600 справ по статті "держзрада", 400 людей по цій статті наразі перебувають у розшуку. Великій кількості осіб були пред’явлені обвинувачення, також велика доля цих справ знаходиться в судах.

Про це за результатами засідання повідомив секретар РНБО Олексій Данілов та анонсував нові відповідні кримінальні провадження.

"Ви знаєте, що Віктор Янукович, який був засуджений по цій статті - не один із високопосадовців, які підозрюються у держзраді. На сьогоднішній день розслідуються кримінальні справи, де фігурують люди, які займали посади президентів, голови Нацбанку, міністрів тощо (натяк на Петра Порошенка та Валерію Горнтарєву - ред.). Вони сьогодні є в кримінальному провадженні і відносно них відбуваються відповідні процесуальні дії.

Це питання тримає на контролі РНБО і за дорученням президента це буде не останній звіт по 111 статті, бо вона для нас на сьогодні є вкрай важливою", - сказав він.

Додав, що велика проблема з розглядом справ щодо держзради у тому, що багато з них знаходяться на території Донецької та Луганської областей.

Раніше APnews писав, що Апеляційний суд залишив підозрюваного у держзраді Медведчука під домашнім арештом.

Новини партнерів

Данілов про скандал з "офшорами Зеленського": Факт відмивання грошей ще треба довести
Не виконує укази президента: Данілов натякнув, що главу Мінприроди можуть відправити у відставку