З 19 млн платять податки в ПФУ лише 11 млн: економіст пояснив, чому українці отримують низькі пенсії

З 19 млн платять податки в ПФУ лише 11 млн: економіст пояснив, чому українці отримують низькі пенсії
Ексклюзив
Читать на русском

Наразі на одного пенсіонера в Україні приходиться менше одного працюючого.

Глава уряду Денис Шмигаль заявив, що, у зв'язку зі складною демографічною ситуацією в країні, через 15 років держава не зможе забезпечити людей пенсіями. Водночас, економіст Олег

Пендзин вважає, що демографічна ситуація тут ні до чого – у всьому винен "тіньовий" бізнес, який в Україні широко розповсюджений.

Про це Пендзин розповів в коментарі редакції APnews.

Так, працездатних осіб в Україні – 19 мільйонів, пенсіонерів – 12 мільйонів. При цьому, податки до Пенсійного фонду платять лише 11 мільйонів українців. Головна причина, чому держава не спроможна виплачувати гідні пенсії громадянам – це несплата податків тими, хто веде свою підприємницьку діяльність "в тіні".

"Трохи дивує позиція прем'єр-міністра, який свідомо закриває очі на те, що в Україні більше 40% тіньової економіки.

У нас на сьогодні порядку 19 мільйонів людей знаходяться у працездатному віці. Запам'ятаймо цю цифру. Єдиний соціальний внесок, податки, які поступають до Пенсійного фонду, з яких виплачуються пенсії, платять 11 мільйонів. Це при тому, що у нас 12 мільйонів пенсіонерів. Якби пан Шмигаль працював і у нас би зменшився тіньовий сектор, то не треба було б таких голосних заяв з приводу того, що через 15 років Україна не зможе платити пенсії.

На сьогодні на одного пенсіонера приходиться менше одного працюючого, що платить Єдиний соціальний внесок, але у нас 19 млн людей, що знаходяться у працездатному віці і якби вони платили ЄСВ таким, яким він має бути, то питання в Пенсійному фонді були б нормальні. Тобто, перша і найбільша проблема не в народжуваності, не в демографічній ситуації, як розказував пан Шмигаль. Найголовніша проблема – в тіньовій економіці і в тому, що економіка України знаходиться в надзвичайно важкому стані, за яку Шмигаль несе повну відповідальність.

Всі питання в економіці, а не в демографії", - підсумував Олег Пендзин.

Як повідомляв APnews, через 15 років грошей не буде вистачати на виплати навіть половині пенсіонерів.

Новини партнерів

Економіст пояснив, за якої умови пенсії українців підвищаться у кілька разів
Збірна України вирушила на матч з Францією без "гірників", Супряги та Буяльського