З 16 грудня сфері обслуговування забороняється використовувати будь-яку мову, крім української – омбудсмен

З 16 грудня сфері обслуговування забороняється використовувати будь-яку мову, крім української – омбудсмен
Читать на русском

Виключенням можуть бути лише ті випадки, коли споживач послуг сам просить розмовляти з ним будь-якою іншою мовою, прийнятною для двох сторін.

Від 16 грудня стаття 30 "мовного" закону офіційно набирає чинності.

Уповноважений із захисту української мови Тарас Кремінь пояснив, яких сфер стосується перехід на державну мову, передає APnews.

Згідно з текстом документу, на державну мову має остаточно перейти вся сфера обслуговування в Україні.

Незалежно від форми власності, всі надавачі послуг повинні перейти на українську мову, і використовувати саме її при обслуговуванні споживачів, інформуючи про товари і надаючи послуги.

"Український споживач нарешті отримає право на обслуговування державною мовою за замовчуванням - у супермаркеті чи в інтернет-магазині, у кав'ярні чи ресторані, в банку чи в аптеці, на АЗС чи на вокзалі, в спортзалі чи бібліотеці", - наголосив мовний омбудсмен.

Виключенням можуть бути лише ті випадки, коли споживач послуг сам просить розмовляти з ним будь-якою іншою мовою, прийнятною для двох сторін.

Кремінь також додав, що вимога щодо обслуговування державною мовою поширюється не лише на сферу торгівлі. Йдеться також про освітні послуги (у т.ч. гуртки і секції), медичне обслуговування, надання соціальних послуг.

За словами уповноваженого, державною мовою має подаватися інформація у цінниках, інструкціях, технічних характеристиках, маркуванні, квитках, меню тощо. При цьому, інформація українською про товари та послуги може дублюватися й іншими мовами.

Також Тарас Кремінь наголосив, що у разі порушення права на отримання інформації та послуг державною, споживачеві доцільно звернутися до працівника установи та попросити обслуговувати його українською, до менеджера або вищої керівної посадової особи з проханням виправити ситуацію, зафіксувати порушення у книзі скарг.

"Кожен громадянин також може скласти скаргу на ім’я уповноваженого із захисту державної мови, направити її письмово або електронною поштою на адресу уповноваженого. При цьому важливо надати максимально повну інформацію про суб’єкт господарювання, обставини та докази, що підтверджують порушення", - констатував мовний омбудсмен.

Як раніше повідомляв APnews, мовний омбудсмен вимагає заборонити мови нацменшин в деяких регіонах України.

Новини партнерів

У Вінниці працівники мерії "наварили" понад 5500000 гривень на солі для слизьких доріг
США визнали безпечність ще однієї вакцини від COVID-19