"Ні" інтернету на перерві і туалетам на вулиці. З січня школи запрацюють за новим регламентом

"Ні" інтернету на перерві і туалетам на вулиці. З січня школи запрацюють за новим регламентом
Читать на русском

У Міністерстві юстиції вже зареєстровано відповідний документ.

З 1 січня українські школи мають перейти на новий санітарний регламент. Нові правила зобов'язують заклади освіти забезпечити безперебійну наявність інтернету, обладнати туалети всередині будівлі, а також забороняє орендувати шкільні приміщення під непрофільний бізнес.

Про це заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко, передає APnews.

Санлікар констатував, що на сьогодні у Міністерстві юстиції зареєстровано новий санітарний регламент для шкіл, який набере чинності з 1 січня 2021 року.

Головні особливості передбачають наступне:

  • школярі, які проживають далі 2 км від школи, повинні бути забезпечені шкільними автобусами;
  • працівники шкіл, в тому числі вчителі, повинні проходити профілактичні медогляди. У разі порушення строків їх не допускатимуть до школ;
  • оренда приміщень шкіл не під освітні потреби заборонена.

Також відомство встановило нові вимоги до благоустрою шкіл, дозволило використання дротового і бездротового інтернету. Зазначається, що WiFi-роутери повинні бути встановлені на висоті не нижче 2 м від підлоги і вимикатися у позанавчальний час.

Нові вимоги стосуються і комп'ютерного обладнання, адже попередні були ще в 2001 році.

Відтак, екран комп'ютеру має бути не менше 15 дюймів, для ноутбуків дозволяється не менше 14 дюймів, але з окремими мишею і клавіатурою.

Також рекомендується, крім підбору меблів за зростом не менше двох разів на рік пересаджувати учнів в інші ряди. Це необхідно задля профілактики сколіозу.

Водночас, учнів, які схильні до частого прояву застуд, рекомендується розсаджувати в третьому ряді від вікна - біля внутрішньої стіни.

Вбиральні для дітей мають бути обладнані всередині шкільної будівлі, адже станом на грудень 2020 року кожна десята школа має туалети на вулиці.

Раніше ми писали, що в школах також дозволяється організація кейтерингу на принципах здорового харчування. При цьому, забороняється продавати у закладах освіти снеки, чіпси, ковбаси, копчену і солену рибу, солодощі, цукерки і так далі.

Як повідомляв APnews, Віктор Ляшко зазначив, що школярам заборонять продукти з вмістом солі, цукру і жирів.

Новини партнерів

На консульство України в Судані напали озброєні грабіжники
В аеропорту "Бориспіль" іноземець намагався ввезти в Україну ліки на 800000 гривень