Якщо Зеленський розжене парламент - його рейтинг зросте, - політолог

Якщо Зеленський розжене парламент - його рейтинг зросте, - політолог
Ексклюзив
Читать на русском

Минулого року, коли Зеленський розпустив Раду, його рейтинг зріс до 50%.

Якщо президент Володимир Зеленський розпустить Верховну Раду, його особистий рейтинг піде вгору. Як це пов'язано?

На тлі того, що значна кількість українців незадоволені чинною владою, ухваленням деяких ініціатив і обурені поведінкою окремих депутатів, розпуск парламенту певною мірою означатиме, що президент "на стороні народу".

Про це в коментарі редакції APnews розповів політолог Олексій Якубін.

Якщо провести аналогію з минулорічним розпуском Ради, то, з політтехнологічного погляду, це спрацювало – рейтинг Зеленського підвищився до 50%, наголосив політолог.

"Зараз у Зеленського 25-30% особистого рейтингу є. Якщо він розпустить парламент, його рейтинг навпаки виросте, частково це матиме такий ефект.

По-перше, у суспільства є незадоволення діючою політикою – в соціально-економічній сфері, через коронакризу. У суспільстві це пов'язано з одного боку з президентом, з іншого – з депутатами. Тим паче, щоа нардепи неодноразово потрапляли в скандали за останній рік.

Минулого року, коли Зеленський розпустив Раду, то його рейтинг зріс десь до 50%. Кадрові ефекти все ж таки мають вплив на тимчасове зростання рейтингу, тому президент по суті скаже, хто винен", - пояснив Якубін.

За словами політичного експерта, у заявах президента зараз прослідковується риторика щодо так званої "змови" і з боку КСУ, і з боку Верховної Ради:

"Помітьте, в його заявах зараз прослідковується і в сторону Конституційного суду, і Верховної Ради така риторика, що це змова старих еліт, олігархів і так далі.

Зеленський тоді зможе все повісити на парламент. "Хто винен? Верховна Рада винна".

Також Олексій Якубін зазначив, що всупереч різним поглядам всередині фракції "Слуги народу", заяв про розпуск парламенту і відставки суддів КСУ, у монобільшості поки що є шанс поборотися за те, щоб бути принаймні в трійці переможців на місцевих виборах.

"Однопартійну більшість навряд чи вони отримали. Нам це показали місцеві вибори.

З іншого боку, спробувати поборотися за те, щоб увійти в трійку переможців, то у них є така можливість. Поки що. Якщо подивитися на результати місцевих виборів, то у них по країні "розмазано", десь 10, десь 13%. Звісно, що тут зіграла роль низька явка, тому що в іншому випадку тут цифри могли бути як в плюс, так і в мінус, якби явка була вища.

Якби Раду розпустили, то президент міг би позиціонувати свою нову партію "Слуга народу" як ту, де точно будуть його люди; що частина людей, які могли бути пов'язані з олігархами, вже "на виході".

Інша справа – чи він наважиться на це. Звичайний пострадянський політик на це не наважився б", - наголосив Олексій Якубін.

Як повідомляв APnews, політолог роз’яснив, чи варто чекати розпуску Верховної Ради.

Читайте також:
МОЗ змінило перелік симптомів для госпіталізації пацієнтів з COVID-19
КСУ «вирішив» долю мовного закону - ЗМІ

Новини партнерів